Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-04-19 12:32:00

sylwia23
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Objadanie kompulsywne

Witajcie. Jestem tu nowa i bardzo się cieszę, że znalazłam to forum. Dietę South beach zaczęłam od niedawna za namową koleżanki, która schudła na niej 8 kg. Wybrałam tą dietę bo pragnę wyrobić sobie dobre nawyki żywieniowe. Od lat cierpię na objadanie kompulsywne (nie jest bardzo nasilone). Objawia się u mnie ciągłym myśleniem o jedzeniu typu: co powinnam zjeść, dlaczego aż tyle zjadłam i tak dalej. Jak na razie obserwuję na tej diecie, że mniej myślę o jedzeniu a to dobry znak. Objadanie kompulsywne jest równie poważne jak anoreksja i bulimia i może do nich prowadzić jak człowiek sobie z tym nie poradzi. Dla tych co nie wiedzą co to jest, wklejam link:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jedzenie_kompulsywne . Ja jestem osobą bardzo wrażliwą i wszelkie przykrości sprawiają , że myślę o jedzeniu i idę do sklepu najczęściej kupuję słodycze. Mam nadzieję ,że dieta south beach, która ma stać się stylem życia zmieni moje życie i ułatwi walkę z tym emocjonalnym zajadaniem. Czy są tu osoby , które mają podobny problem i są na tej diecie ? Na pewno będzie nam raźniej ! Pozdrawiam wszystkich ;-)

Start 17. 04. 2011. waga 60kg, wzrost 1,58, cel --> 50/51 kg
        20. 04.n2001 58,5

#2 2011-04-19 16:20:37

marcymonek
Plażowicz 3. poziomu
Od: Warszawa
Reputacja :   

Re: Objadanie kompulsywne

Mam nadzieję, że SB i obecność tutaj pomogą Ci w walce z problemem, choć wydaje mi się, że to podejście do problemu tylko z jednej strony.
South Beach na pewno pomoże Ci wytworzyć nowe, zdrowsze nawyki żywieniowe, ale zdecydowanie nie zastąpi pracy nad emocjami i przekonaniami.
Czy masz zdiagnozowane CO, czy podejrzewasz je u siebie na podstawie objawów?
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Ciebie smile

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=37964d9b0697a21f2.png

wzrost: 170 cm

#3 2011-04-20 11:26:42

Asieczka
Administrator
Reputacja :   80 

Sylwia w tej chwili dieta jako taka to nie jest dobry pomysł. Przede wszystkim powinnaś iść do lekarza bo to co piszesz świadczy o zaburzeniach w psychice i odczuwaniu. Jeśli tego nie wyleczysz to żadna dieta na dłuższą metę nie pomoże. Bo dalej będziesz miała kruchą psychikę i jakaś przykrość może spowodować, że objadanie wróci. Nie mówię tego złośliwie ani nic , z troski czystej. Dlatego oczywiście stosuj się do zdrowych nawyków (wprowadzaj je), ale zadbaj tez o psychikę.

Pozdrawiam serdecznie smile

p.s. w sumie podpisuję się pod tym co napisała Marcymonek smile

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=87784fc329c609a79.png
Start 23.02.2012
Wzrost 162cm.

#4 2011-04-20 15:48:04

sylwia23
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Dziękuję za rady. Wiem, że powinnam pójść do fachowca, ale w tej w chwili mnie na to nie stać. Jednakże nie jest to u mnie bardzo zaawansowane. Tak mi się wydaję biorąc pod uwagę co czytałam na innych forach i jak kobiety opisywały, że mogą zjeść nawet 5000 kcal na raz. Ja nie mam aż takich napadów. Problemem u mnie są raczej nawyki żywieniowe, których nikt u mnie nie wykształcił. Tata zawsze mnie rozpieszczał i miałam tyle słodyczy ile chciałam to od dziecka. Brak regularnych posiłków itd. Wszystko to sprawiło, że przez pięć lat studiów przytyłam 8 kg. Dlatego wiem, że teraz ja muszę być dla siebie rodzicem i mówić sobie co powinnam, a czego nie. Chcę jeszcze dodać, że jest to moją druga dieta, na którą przechodzę od 5 lat i mój cel to przede wszystkim wyrobić sobie dobre nawyki i zachować je i pielęgnować.  Przy okazji dodam, że część rodziców robi dużą krzywdę dzieciom nawet o tym nie wiedząc i mimo, że nie mieli złych zamiarów to 18 lat złych nawyków trudno zmienić, ale ja się postaram. Wybrałam dietę South Beach bo wydaję mi się bardzo racjonalna i lepsza od Dukana, nad która też się zastanawiałam. Dziękuję za rady i pozdrawiam.

Start 17. 04. 2011. waga 60kg, wzrost 1,58, cel --> 50/51 kg
        20. 04.n2001 58,5

#5 2011-04-21 21:37:20

marcymonek
Plażowicz 3. poziomu
Od: Warszawa
Reputacja :   

Wydaje mi się, że można uzyskać pomoc psychologa w państwowej służbie zdrowia, choć zapewne może to potrwać nieco dłużej, zanim tam się dostaniesz wink
To tak w razie czego, gdyby czuła, że twój problem się nasila wink

Teraz, to co mogę Ci doradzić z całą pewnością i przekonaniem - powinnaś jeść regularnie, co 2-3 godziny i przede wszystkim sporo. Już tłumacze, dlatego to takie ważne smile
Jeśli, tak jak piszesz, nie masz wykształconych poprawnych nawyków żywieniowych związanych przede wszystkim z kontrolą jedzenia, to zbyt mała dawka kalorii, albo zbyt duże jakościowe ograniczenia w diecie mogą Cię doprowadzić do zjawiska odhamowania, czyli nadmiernego, niekontrolowanego "rzucenia" się na dany produkt, zjedzenie go w nadmiernej ilości w krótkim czasie.

Być może do tej pory Twoje "napady" także wynikały w dużej mierze właśnie z tego, że jesz rzadko, bo regularne posiłki niekoniecznie pasują do twojego trybu życia, być może niekoniecznie były one wynikiem jedzenia emocjonalnego? Jak często Ci się one zdarzają i od jak dawna?

Pamiętaj - zdrowo, sporo i regularnie, a będzie ok smile

I jeszcze jedno - da się zmienić nawyki, nawet jeśli przez 20 lat były one niewłaściwe - moja Rodzinka dalej wcina smażone schabowe i ziemniaczki z masełkiem, aż im się uszy trzęsą - ja już nawet nie mogę patrzeć na takie jedzenie wink

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=37964d9b0697a21f2.png

wzrost: 170 cm

#6 2011-04-22 21:09:57

Liwia
Superekspert
Reputacja :   29 

Witaj Sylwia23!

Zgadzam się z tym co napisały Dziewczyny. Poszukaj pomocy choćby w NFZ, czekać na swoja kolejkę trzeba, ale jakie inne wyjście skoro na prywatne wizyty Cię nie stać? Czy Twoja rodzina wie jaki masz problem?

Do diety SB zachęcam jak najbardziej. Jest to najlepszy sposób odżywiania jaki kiedykolwiek miałam. Przeczytaj książkę doktorka, porady na forum. Szukaj inspiracji i podpowiedzi w dzienniczkach, które prowadzimy. Załóż też swój dzienniczek, to bardzo pomaga!
Pozdrawiam, trzymam kciuki.
Do dzieła smile

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=410350d048cb05ba9.png
63,30 kg - 14.03.2015   62,90 kg - 24.03.2015   61,00 kg - 30.04.2015   
60,50 kg - 09.05.2015   59,50 kg - 16.05.2015   58,80 kg - 25.05.2015
58,40 kg - 21.06.2015   57,00 kg - 04.07.2015

Stopka forum