Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Porady
  •  » Domowe sposoby na przeziebienie i inne cholerstwa :)

#1 2007-05-21 15:14:21

Aqula
Moderator
Reputacja :   19 

Domowe sposoby na przeziebienie i inne cholerstwa :)

Jako, ze obecnie sama jestem bardzo zainteresowana, prosze o zamieszczanie tu waszych sposobow na chorobska.

Ja lubie to:
sok z polowy cytryny
2 lyzeczki miodu
troche whisky (ile kto lubi wink)
troche cieplej wody

Wypic i wskakiwac pod kolderke smile

Pomoaga mi tez czosnek (mozna go pokoric na kanapke, a dla zlagodzenia smaku przykryc serkiem lub wedlinka, albo mozna zrobic sos czosnkowy, dodajac czosnek do jogurtu naturalnego, doprawiajac ziolami, sola i pieprzem).

Na gardlo czasem pomaga plukanie roztworem soli.

[

#2 2007-05-22 08:37:02

asik
Moderator
Reputacja :   150 

Re: Domowe sposoby na przeziebienie i inne cholerstwa :)

Ja polecam na przeziębienie już polecane na tym forum ciepłe mleko z wyciśniętym czosnkiem. Dobrze by było do tego jeszcze miodek dać smile

Na gardło dobry jest też syrop z cebuli: cebule kromiy na drobne kawałki i zasypujemy cukrem. Kiedy puści sok, odlewamy go i pijemy.

http://straznik.dieta.pl/show.php/eden.png_3general.png_78_64.8_62.png
Wzrost 170 cm

#3 2007-05-22 18:26:39

Aqula
Moderator

Asik, dzieki za pomoc, ja jednak mleka z czosnkiem nie dam rady wypic (samo gorace mleko sprawia mi trudnosc...). Syrop cebulowy- ok (tylko, ze my cukru nie mozemy sad)

Jak na razie, po prostu dodaje swiezy czosnek do czego tylko sie da...

Ostatnio edytowany przez Aqula (2007-05-22 18:27:28)

[

#4 2007-05-23 07:38:56

asik
Moderator

Aqula, czosnek jest jak antybiotyk więc myślę że w każdej formie pomaga. No a jak chorujemy to chyba można się nawet poświecić i wypić coś z cukrem, bo zdrówko ważniejsze.
Na przeziębienie też dobra herbata z sokiem z malin.

Wzrost 170 cm

#5 2007-05-23 13:56:05

blue
Administrator
Reputacja :   128 

Może to nie domowy sposób ale tani i skuteczny (pisze to osoba z kilkukrotnym zapaleniem oskrzeli i całorocznym kaszlem dopóki tgo nie spróbowałam) a więc na kaszel sól emska.

Na problemy żołądkowe albo amol albo kieliszek dobrej wódki ( w moim wypadku często jest nawet spirytus z cytryną i sokiem malinowym).  Wierzcie zabije wszytko co w Was złego siedzi.

Na nieustającą grypę - piwo z solą - nie dobre ale pomga.

No to chyba tyle z domowej apteczki blue wink

170cm wink
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3misio.png_86_72.6_66.png
nowy start 14 października - nie ma zmiłuj...

#6 2007-06-02 16:50:44

marusia
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

Dziewczynki ratujcie mam ważne pytanie sad

jestem 3 dzien na i fazie i dopadł mnie pecherz niestety, wiecie pewnie jakie to meczace, normalnie siegam poczatkowo po herbatke z zurawina badź sok ale rozumiem ze sok absolutnie zabroniony (ten to dopiero ma cukru) ale pytanie bo wy juz super doswiadczone jesteście czy jakbym sobie wypiła taka herbatke z zurawina oczywiscie bez cukru to byłaby tragedia w stosunku do diety? jakby nie było to owocowa.....
no chyba ze znacie inne skuteczne metody które sa dostepne na I fazie

z góry dziekuje za informacje smile

#7 2007-06-02 16:58:53

blue
Administrator
Reputacja :   128 

Marusia wylecz się i wtedy przeprowadzisz dietke wzorowo. Niestety często tak jest że chcemy a nie możemy lae najważniejsze jest zdrowie a żurawina nie sprawi że przytyjesz więc działaj.

170cm wink
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3misio.png_86_72.6_66.png
nowy start 14 października - nie ma zmiłuj...

#8 2007-06-02 21:20:31

marusia
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

Blue dziękuję za informacje, więc właśnie tak zrobię, narazie postaram się wykurować pijąc herbatkę z żurawiną i duuużo wody (na dietkę też pomoże smile ) i może przejdzie - jak nie, będę martwić sie co dalej bo dietki narazie nie chce przez to przerywać smile... mimo tego że dieta=wyrzeczenia to wciąga bo cel tego warty

#9 2007-06-02 21:52:14

asik
Moderator

Marusia, ja zapalenie pęcherza przechodziłam w grudniu więc znam Twoj ból. Sama żurawina wydaje mi się nie wystarczy. Kup sobie w aptece urostept lub coś podobnego. Nasiadówki z rumiankiem, albo chociaż z samej ciepłej wody też pomagają. To jest dość poważne schorzenie i może jednak warto wybrać się do lekarza po antybiotyk. Trzeba to bardzo dobrze wyleczyć bo lubi się powtarzać. No i współczuję Cię bo to jest naprawdę koszmana dolegliwość.

Wzrost 170 cm

#10 2007-06-02 22:22:42

marusia
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

Asik kochana u mnie to wiecej niz standard problemy z dorgami moczowymi, niestety od 4 jak złapałam pierwszy raz tak zawsze wracają i zawsze latem. nigdy nie chorowałam na pęcherz zimą, myślę ze u mnie to kwestia flory bakteryjnej która łatwiej się wtedy rozwijaja niż samego przeziebienia. Nawet lekarz rok temu tak stwierdzil ze latem to bardziej takie przyczyny. Widac tak juz mam i latem bardzo uwazam na te sprawy, dlatego teraz juz chucham na zimne. Teraz narazie, mówiac wprost, delikatnie mnie "podszczypuje" ale juz to czuje wiec zeby uniknąc dlaszego rozwoju chce siegnac poki co po zurawine.
Jesli chodzi o urospet to na mnie srednio działa, ja jak juz wiem ze zaczynam miec problem i czuje ze po zurawinie nie mija to siegam po antybiotuk nolicin. Co prawda nie jestem zwolenniczką brania antybiotyków ale po nim szybko mi przeszło i na cały "sezon" miałam juz spokój. A tak doraźnie to jak mnie pobolewa to zawsze napełniam termofor (kupiłam bo lekarz mi polecił i super pomaga) gorącą wodą i kładę sobie na dól brzucha, momentalnie czuć ulgę naprawdę.

Prawda jest taka że czy to przewianie czy bakterie to niestety katorga ta sama. Człowiek jest niewolnikiem własnego wc smile no i jeszcze kilka innych przykrych odczuć, czego nikomu nie życzymy, nie mniej jednak gdyby kogoś tfu tfu złapało to kilka wypróbowanych sposobów powyżej

#11 2007-06-03 10:46:18

asik
Moderator

Marusiu, no właśnie te dolegliwości z tym związane są paskudne. A Nolicin też właśnie dostałam jak mialam zapalenie pęcherza. Jeszcze wiem że jest fitolizyna, brałam to kiedyś jak jeszcze w liceum mialam takie problemy. Do kupienia a aptece bez recepty.
Mam nadzieję że szybko Ci to jednak przejdzie i może spróbuj tych nasiadówek, na pewno złagodzą objawy.

Wzrost 170 cm

#12 2007-06-03 16:23:47

Aqula
Moderator

Marusia, Urosept- lek ziolowy, a do picia herbatka ze skrzypu polnego

[

#13 2007-06-03 19:15:24

marusia
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

Dziewczynki kochane dobra wiadomość - dzisiaj o wiele lepiej, wieczorem była żurawinka, duuuużo wypitej wody i ciepła kąpiel , właśnie taka nasiadówka, i dzisiaj narazie bez zadnych odczuć smile
Dziękuję Wam bardzo za wsparcie i porady smile

#14 2007-06-03 19:44:42

asik
Moderator

Marusia ciesze się że już lepiej, ale myślę żebyś sobie dzisiaj powtórzyła to samo co wczoraj to jutro już będzie super ! smile

Wzrost 170 cm

#15 2007-06-03 21:24:56

marusia
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

Asik pewnie ze tak, wiem ze zaleczenie odbije sie podwójenie, wiec jeszcze pare dni popilnuje moich dolegliwosci smile
dziekuje Wam bardzo smile

• Index
  •  » Porady
  •  » Domowe sposoby na przeziebienie i inne cholerstwa :)

Stopka forum