Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Porady
  •  » Co wybrać w momentach podbramkowych?

#1 2007-06-23 18:17:05

blue
Administrator
Reputacja :   128 

Co wybrać w momentach podbramkowych?

Czasem jest tak że kompletnie nie mamy co wybrać zgodnego z SB i to nie ważne na której fazie jesteśmy albo wahamy się między dwoma produktami. Stoimy w sklepie i co wybrać to czy to. W restauracji nic dozwolonego więc co wybrać. Chodzi o to żeby wybrać jedno z dwojga złego które może nie jest takie złe w końcu. Może wątek się przyjmie jak nie to umieszczę lub przeniosę to gdzieś indziej.

A więc moje pierwsze pytanie. Co wybrać lepiej sok 100% lub jakikowliek sok czy np cola light?
Cola zawiera ogrom chemii ale nie ma cukru ale zawiera niezdrowy aspartam. Sok 100 % pół biedy bo ma cukir z owoców ale to też cukier. Więc co zrobić?

A co wybrać gdy już kompletnie nie mamy co przegryżć lub potrzeba nam energii : snikers czy sezamki? Sezami mają cukier ale jak duzo nie wiem ale po tym nie poczujes z przypływu energii. Snikers jak już co to cruncher czasem dozwolony przez naszego doktorka ale to mimo wsyztsko baton

Idziemy ze znajomymi na kawę i stoisz przed wyborem kawa latte czy mocne esspresso? Lattle mleko tłuste - esspresso małe nie dobry smak i mocne.

To póki co tyle. Czasem się nady tym zastanawiałam i jestem ciekawa Waszych opnii a może Was też coś nurtuje?

170cm wink
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3misio.png_86_72.6_66.png
nowy start 14 października - nie ma zmiłuj...

#2 2007-06-23 18:34:25

kasik_tom
Plażowicz ekspert
Reputacja :   

Re: Co wybrać w momentach podbramkowych?

cola/sok-->  wybrałabym sok- bo jak dla mnie smaczniejszy, jak jest świeżo wyciskany to na pewno zdrowszy, no, ale przede wszystkim to walory smakowe, nie lubię bąbelków, a np sok z kawałeczkami owców (tymi takimi błonkami) to ma jeszcze co nieco z błonnika..

snickers/sezamki--> wybieram corny light big_smile chociaż w nim są te tłuszcze utwardzone nieszczęsne.. a jak byłby tylko wybór snickers/sezamki to snickers, ale zjadłabym go pół, żeby się nie zasłodzić.. wydaje mi się, że bardziej dałby kopa niż sezamki

latte/espresso--> latte na chudym mleku (np w coffee heaven można dostać taki wynalazek, jeszcze w dodatku np bezkofeinową, pewnie w innych kawiarniach można spróbować prosić też), espresso brr jak dla mnie, nie do wypicia, a poza tym jak już idę na kawkę do kawiarni to chcę się nią podelektować i pogadać "nad nią" a nie chlupnąć jednym łykiem.. myślę że opcja bezkofeinowa latte na chudym mleku jest do przyjęcia

dalsze dylematy

lodowe:)
sorbet czy tradycyjne lody- niby sorbet jest owocowy, ale na pewno też zawiera cukier i jakieś ulepszacze, ale tradycyjne mają jeszcze śmietanę (chyba?) więc są pewnie bardziej tłuste..a może jogurtowe.. a może takie typu "zamrożona woda" np calippo? a może jeśli nie je się ich codziennie to można sobie np raz w tygodniu pozwolić na porządnego loda typu magnum, albo ze 2 kulki dobrych nakładanych? to moja rozkmina

jedzenie na mieście
co myślicie o gotowym jedzeniu w popularnych, sieciowych miejscach.. np sałatki w pizzy dominium, albo jedzenie greenwaya? myślicie, że jak oni w greenwayu piszą o tych naturalnych recepturach i pełnej mące tzn że co jakiś czas można? może macie jakieś sprawdzone potrawy z "sieciówek jedzeniowych", które mogą w razie wątpliwości podratować??

blue- mi się wątek bardzo podoba i mam nadzieję, że ruszy z kopyta:)

http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_fit.png_74_69_60.png

#3 2007-06-23 19:34:37

supra
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Hejka , dla mnie ten wątek też bąba smile
co do wyborów napojowych to ja sie skuchę na cole light - i nie mysle ze co drugi dzien ale ten smaczek... po prostu go lubie, chociaz poki co 17 dzien I faza i jakoś się obyłam

batony tez corny lub inny zbozowy albo gorzka czekolada plus migdały:)

a w temacie sieciówek: to np w pizzy hut sałatki moim zdaniem spoko taki np cezar salata rzymska, grillowany kurczak, parmezan i jakis bialy sos - troche chyba na majonezie za to bez cuktu - w sestawie jeszcze przenne grzanki ale zamienic na wiecej salalty proponuje:)

natomiast przestrzegam przed slatkami w SFINKSIE, jakas makabra wzielam ostatnio "amerykanska" a tam zamiast kurczaka, jakas zelowa w drobnych kawalkach, warzywa czyli papruk apomidor salata srednio siwerze i do tego jakis zolty sos,...sad wzielam tez chlodnik ale to bardziej bylo poslodzone niz herbata za czasow kiedy jeszcze ta dosladzalam bleee szerokim lukiem proponuje,

co do green waya - dla mnie spoko. Rraczej nie jadalam tego co z maka( to z poprzednich doswiadczen na SB) ale nop chyba lleczo mexykanskie - warzywka i tofu czy soja w podrawce, spoko calkiem smile tez smaczne kotlety z kapusty z tym uwaga bo potem wieje he he

http://straznik.dieta.pl/show.php/rybki.png_3slimak.png_83,6_80,5_67.png

I faza 28-09-2008 - 13-10-2006    3 kg
II faza 14-10-2008

#4 2007-06-25 18:54:12

Katrina82
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

kasik_tom napisał:

lodowe:)
sorbet czy tradycyjne lody- niby sorbet jest owocowy, ale na pewno też zawiera cukier i jakieś ulepszacze, ale tradycyjne mają jeszcze śmietanę (chyba?) więc są pewnie bardziej tłuste..a może jogurtowe.. a może takie typu "zamrożona woda" np calippo? a może jeśli nie je się ich codziennie to można sobie np raz w tygodniu pozwolić na porządnego loda typu magnum, albo ze 2 kulki dobrych nakładanych? to moja rozkmina

Jeśli miałabym wybierać między sorbetem a tradycyjnym wybrałabym tradycyjny bo zawiera białko big_smile a białko pomaga chudnąć hehe ale znalazłam usprawiedliwienie dla lodowych grzeszków wink

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wooFiRx/weight.png
Nie jestem leniem, mam tylko zawyżone wymagania motywacyjne...

#5 2007-06-28 09:57:42

wanilia
Superekspert
Reputacja :   21 

jesli mam dylemat sok/cola light to wybieram... piwo big_smile ale na co dzien pijam cole/pepsi light bo lubie wink

jesli mam cos przegryzc i dostarczyc energii to wcianm orzechy, ale polecam tez te wszystkie batoniki musli- pycha !!! w tesco sa takie za ok.50 gr, kupilam sobie kilka takich na wypad w gory - rewelacja !! aha no i oczywiscie gorzka czekolada

kawa jak by nie byla to zawsze z melkiem, innej nie przelkne..

lody wbrew pozorom sa zdrowe, pomimo tego ze tluste i slodkie.. maja ponoc jakies tam specyficzne polaczenie bialek z weglami i wplywaja one pozytywnie na diete big_smile

w sieciowkach nie jadam, ale jak ide do restauracji to zawsze wybieram salatki smile

http://www.fit.pl/kalkulatory/straznik_wagi/67/70/60/obrazek_02.png/tlo_10.png

#6 2007-06-28 18:53:57

Jasmin
Moderator
Od: Sopot/malbork
Reputacja :   24 

wanilia ja tez wybierajac miedzy sokiem a cola wole piwo. moz ei ma duzo wegla , ale ja tam je lubie. a dzieki sb nie jem jak wypije. wczesniej zawsze po piwku ladowalam blisko lodowki, a teraz nawet nie mam ochoty. smile

Join me in the Phentramin support group!http://www.phenforum.com/ticker/img,46,73,0,kg,64,62,59,/weight.png

#7 2007-07-03 11:06:53

g'zella
Plażowicz 1. poziomu
Od: Gdańsk
Reputacja :   

jak mam do wyboru cole light albo sok to wybieram wodę, a jak bardzo chce sobie humor poprawić to kupuję ice tee green - wprost uwielbiam

sorbetów się podobno nawet nie powinno dotykać. tradycyjne lody raz na jakiś czas nie zaszkodzą.

zamiast kupowac sztuczne batoniki musli proponuje zrobić coś podobnego samemu w domy. Wystarczy przygotować suchą mieszankę ulubionych ziaren, orzechów ( ja proponuje ziarna słonecznika, otręby, płatki owsiane, orzechy ) w garnuku podgrzać miód z odrobiną oliwy z oliwek dodać do tego nasza mieszankę, chwilę pomieszać, przełożyć do blaszki lub brytwaniki i podpiec w piekarniku aż zapiekanka zrobi się złotawa. To proponuję na śniadanie. Dodaje energii i jest przepyszne.

Kolejną złotą radą jest wypicie pół godziny przed snem szklanki mleka O% tłuszczu, pomaga spalać kalorie w trakcie snu,

warto sobie również wiecozrem przygotować szklankę przegotowanej wody z łyzką miodu i wypić to rano przed śniadaniem, zmniejsza łaknienie i pomaga spalać tkankę tłuszczową a nie mięśniową !

mam o wiele więcej złotych rad jak nie chodzić głodną przez cały dzień a chudnąć. Macie również swoje ?

http://straznik.dieta.pl/show.php/lapki.png_3misio.png_67_66_57.png

#8 2007-07-04 11:01:33

sowaowa
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Super te batony domowe, spróbuję. A nie kruszą się ? Da radę pokroić je na zgrabne batoniki i np. dzieciakom dać? Bo te tłuszcze utwardzane (we wszystkim! sad( ) bardzo mnie martwią. Jeśli w USA nawet niektóre stany wprowadziły całkowity zakaz ich stosowania to musi to być potworne świństwo. A płatki żytnie to przedtem namoczyć czy takie suche uprażyć z miodem?
Coli nie piję, ma full fosforanów które wiążą wapń i wypłukują z organizmu, oraz aspartam rakotwórczy niestety.Wybrałabym wodę gazowaną z cytryną.
Greenway polecam, ale ich naleśniki są zdaje się tylko pół na pól razowa i zwykła. No i niestety to jadzenie leży w podgrzewanym pojemniku dość długo więc pytanie co w nim zostaje z witamin.

chcę być chuda :-)
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=69864a47b38121981.png

#9 2007-07-05 08:58:09

g'zella
Plażowicz 1. poziomu
Od: Gdańsk
Reputacja :   

można pokroić. nie kruszą sie, ale to zależy  od ilości miodu. bardziej ciągną. dzieciaki powinny być zadowolone smile
w niczym nei trzbe moczyć. świetnie smakuje z jougurtem naturnalnym a II fazie można dodać maliny, mniam smile

naleśniki z green way'a są przepyszne ale napewno kaloryczne więc nie radze czętsto.

tam wszędzie jest kasza ryż albo mąka , nie przejmować się tym czy po prostu zrezygnować ?

http://straznik.dieta.pl/show.php/lapki.png_3misio.png_67_66_57.png

#10 2007-07-19 20:56:29

gandziamk
Nowy uczestnik
Reputacja :   

jestem nowym uczestnikiem, ale  raz byłam w takiej sytuacji, że nie było wody mineralnej.
Było to imprezie u mojej koleżanki. A tak to w każdej knajpie przecież mają wodę, w każdym sklepie.
Myślę, że najlepiej nie dopuszczać to takich sytuacji, zawsze mieć przy sobie zdrową przekąskę albo małą butelkę wody mineralnej.
Na tej diecie schudłam 7 kg, mało to i dużo zarazem, w pierwsze 2 tygodnie 4 kg
Teraz mam straszny kryzys, byłam na lodach itp.
gandzia

#11 2007-07-22 19:47:01

Onsa
Plażowicz 1. poziomu
Reputacja :   

Ja zawsze mam problem jak jestem u babci czy cioci na obiedzie...nie wypada wybrzydzać,nie wypada powiedziec "wybaczcie,jestem na diecie" dlatego tez grzeszki mi sie przydarzają dosc często sad co do dylematów to ja mam jeden - kawa czy herbata? Niestety tej drugiej gorzkiej nie przełknę,tej pierwszej do ust nie wezmę bez mleka.
Słodzik jest dla mnie ohydny...jakos nie moge się zmusic zeby go zjesc. Moze to trauma z czasów kiedy będąc berbeciem jadłam go na sucho roll
Pomózcie mi jakos sensownie wybrac...wiadomo,zawsze istnieje opcja "woda" ale na sniadanie wypada cos ciepłego wypic

http://www.3fatchicks.net/img/tulip-bar/bee01/kg/62/50/58/.png
A KYSZ!

#12 2007-07-22 21:39:00

Karolina
Superekspert
Reputacja :   30 

Herbata ze słodzikiem albo kawa z chudym mlekiem. ja cały czas pije kawe z chudym lub półtłustym mlekiem. Myślę że dwie dziennie mi nie szkodzą.

http://www.fit.pl/kalkulatory/straznik_wagi/59.9/65.6/55/obrazek_03.png/tlo_02.png165cm

#13 2007-07-23 09:53:02

paulinka
Nowy uczestnik
Reputacja :   

wczoraj mialam kryzys..dzien praktycznie bez diety:( mysle jestem tak beznadziejna ze ide do sklepu po chipsy a co... weszłam i co?
kupiłam tunczyka, warzywka mrozone i batonik fitness .cos zaczelo zmieniac sie w mojej psychice;) nie jest tak zle mysle

http://straznik.dieta.pl/show.php/1stars.png_serce.png_92_81_70.png
http://straznik.dieta.pl/show.php/1stars.png_kotek.png_81_78_70.png

#14 2007-07-25 09:08:03

wisnia
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Help! Help! Help!
Niedługo jadę na wakacje cool i w tym okresie powinnam już przejść na drugą faze. Wakcje spędzę na campingu i nie mam zupełnie pomysłu na posiłki sad Konserwy, zupki, chleb odpadają. W pobliskich restauracjach wiadomo co serwują... schabowy, mielony, żurek, kiełbasa. I co ja biedna mam jeść ??? Przecież nie zabiorę z domu kalafiora czy fasolki i nie będę tam gotowac (bo nawet nie mialabym na czym smile ) Poza tym jadę tam odpocząć a nie spędzać czas na przygotowywaniu specjalnych posiłków smile
Z drugiej strony, nie chciałam zaprzepaścić wysiłku, jaki włożyłam w przetrwanie pierwszej fazy (mam nadzieję, że przetrwam big_smile ).
Macie jakieś ciekawe pomysły ? smile

http://straznik.dieta.pl/show.php/slonecznik.png_3slimak.png_78_78_60.png

#15 2007-07-25 09:25:38

viann
Plażowicz ekspert
Reputacja :   13 

Sproboj jesc twarozki z pomidorwm na sniadanie na przyklad, zawsze kupisz gdzies w sklepie i pieczywko odpowiednie. Na obadach w jadlodajniach popros, zeby np. rybe usmazyli ci bez panierki, albo kotlet bez paniery. zamawiaj duzo surowek, jedz owoce. Moze nie bedziesz chudla, wiadomo zawsze cos przemyca w tych daniach w jadlodajniach, ale jest szansa ze nie przytyjesz. No i wino zamiast piwa!!!

• Index
  •  » Porady
  •  » Co wybrać w momentach podbramkowych?

Stopka forum