Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-05-16 13:21:50

natacha
Nowy uczestnik
Reputacja :   

objawy zatrucia pokarmowego

Witam wszystkich, ponieważ właśnie dołączyłam do forum, dziś mam 7 dzień I fazy. I...o ile dotąd wszystko było ok, żadnych problemów żołądkowych, prawdiłowe wypróżnianie, to dziś przeżywam horror. Bolą mnie mięśnie, kości, głowa, w brzuchu dzieją się istne rewolucje i nawet wypita woda przelewa się przeze mnie w trybie natychmiastowym...do tego nudności. Nie sądzę, abym się czymś zatruła, bo wszystko co jadłam było świeże. Dla uściślenia napiszę, co jadłam wczoraj (niecierpliwi mogą pominąć tę część wink):
1.sałatka z tuńczyka, ogórka konserwowego, szczypiorku i czerwonej fasoli polana jogurtem 0%,
2. serek wiejski lekki zalany połową jogurtu smakowego 0%
3. znowu sałatka
4. połowa jogurtu smakowego 0%, która mi została

Dziś od samego rana czuję się okropnie i szukam w necie informacji co to jest. Nie znalazłam informacji o niedoborach jakichś pierwiastków i witamin w I fazie, które mogłyby przynieść takie skutki. Jedynie niedobór wapnia, ale wapno piję codziennie. Znalazłam jednak taki artykuł na forum gazety.pl, odnosi się on jednak do diety Atkinsa, ale myślę, w SB może być podobnie.

"Wprowadzenie w kontekst : w diecie Atkinsa I faza (20g węgli / dzień) nazywa się "induction" a to swoiste złe samopoczucie po rzuceniu węgli "induction flu" czyli "grypa związana z pierwszą fazą" - ja to nazwę po prostu "grypą" - w cudzysłowie.

1. ‘grypa’ zaczyna się kiedy ciało przechodzi na detox od cukru, kofeiny i węgli. Możliwe objawy to zawroty głowy, nudności, ból głowy, bóle ciała, zmienność nastrojów, wybuchy płaczu, drażliwość, ogólne “grypowe” samopoczucie.

2. Zwykle trwa 36-48 godzin. Wydaje się dłużej

3. Są dwa sposoby żeby z niej wyjść - wytrzymać i starać się wyleczyć lub wrócić do węgli i
zakończyć dietę. Drugi sposób oznacza że nie wejdziesz w ketozę i nie zaczniesz tracić tłuszczu.

4. Niektóre dobre sposoby w czasie ‘grypy’: sen, ciepła kąpiel, gorące kąpiele, masaż, 800mg
ibuprofen lub tylenol co 4-6 godzin, dużo płynów, jeść małe przekąski 6-8x dziennie zamiast 3
posiłków, rozciąganie mięśni, jacuzzi (nie przegrzej się i weź wodę do picia) i znalezienie kumpla lub mentora który pomoże ci przetrwać.

5. Pewność że nigdy więcej tego nie dostanie masz tylko pod warunkiem, że twardo będziesz się trzymać zasad I fazy.

6. Nikt kto sam tego nie przeżył nie wie jak to jest przez to przechodzić. Nie wahaj się narzekać, i pisać o tym na forach. Wchodzenie na forum, czytanie i odpowiadanie na posty to jedna z najlepszych metod żeby wytrzymać.

7. Kiedy grypa minie, bardzo szybko obudzisz się pewnego ranka czując się absolutnie fantastycznie z ogromną ilością energii. Towarzyszy temu dobre samopoczucie i optymizm. Poczekaj na to i ciesz się, kiedy ci się przydarzy! Znajdź kogoś kto przechodzi przez to i pomóż mu przetrwać.

8. Niektórzy ludzie którzy przechodzili to kilka razy mówią, że ‘grypa’ przechodzona po raz kolejny trwa trochę dłużej i jest bardziej dotkliwa. Nie zamartwiaj się jeśli tobie się to przytrafi.

9. Jeżeli czujesz, że dłużej już nie wytrzymasz i nie ma nikogo kto cię może podtrzymać na duchu, mów do siebie. Mów do siebie tak jakby część ciebie cierpiała na detoksie po narkotykach czy alkoholu, albo przechodząc jakieś ciężkie chwile. Co jej powiedzieć? “daj z tym spokój, zjedz ciastko” czy “to minie, obiecuję. uda ci się! jeszcze kilka godzin. warto poczekać, nagroda na końcu jest o wiele lepsza niż to”.  "

Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was coś takiego przeżywał lub słyszał to od innych? Nie wiem co mam robić, czy zjeść coś zabronionego, po czym poczuję się lepiej, czy czekać na zbawienie?tongue

Proszę o Wasze komentarze i pozdrawiam serdecznie jako nowa forumowiczka:)

Ostatnio edytowany przez natacha (2013-05-16 13:22:45)

#2 2013-05-18 20:17:09

irmencja
Plażowicz 3. poziomu
Od: Berlin
Reputacja :   

Re: objawy zatrucia pokarmowego

Hm... ja drugiego dnia pierwszej fazy mialam wieczorem straszne nudnosci i kilka razy wymiotowalam... Wmowilam sobie, ze to od zepsutego ogorka kiszonego, ktorego nadgryzlam... ale moze to i to, o czym mowisz...

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=16655193dc63bb084.png
na diecie od 13.05.2013

#3 2013-05-30 20:49:52

natacha
Nowy uczestnik
Reputacja :   

nie wiem, ja musiałam przerwać dietę, gdy 3 dni kości nie przestawały boleć, a do tego doszedł ból nerek. chyba zakwasiłam sobie organizm, dziwię się tylko, że w necie nikt nie pisze, żeby miał coś takiego...nikomu tego nie życzę, aczkolwiek dziwi mnie, że tylko mój organizm tak zareagował

#4 2013-05-30 21:16:43

grażka
Superekspert
Od: okolice krakowa
Reputacja :   57 

jak to ? na tej diecie zakwasiłaś sobie organizm ?

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=61635012573144389.png
najwyższa waga w historii 98,00 kg sad
najniższ waga osiągnięta na sb/dpm  71,90 smile

#5 2013-05-30 22:12:42

Zuz
Plażowicz ekspert
Reputacja :   

pewnie jadła za dużo białka i za mało wody piła wink

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=261251a463632ef71.png
Bardziej wierzę w WHR:
Jest: 1.01
Ma być: 0.8

#6 2013-06-01 21:40:25

irmencja
Plażowicz 3. poziomu
Od: Berlin
Reputacja :   

Rzeczywiscie, mozna dieta sobie zakwasic organizm (z tluszczy organizmu powstaja tzw. ciala ketonowe, ktore zmieniaja pH krwi na minimalnie kwasny, ale tylko w ekstremalnych przypadkach) - dzieje sie to wtedy, kied organizm nie moze czerpac energii z weglowodanow (glukoza), tylko musi ja czerpac wlasnie z tych cial ketonowych. Ale mysle, ze do czegos takiego mozna doprowadzic, majac naprawde mocna otylosc + nagle i przez dlugi czas nie spozywajac weglowodanow, dwa tygodnie I fazy sa wedlug mnie jak najbardziej ok.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=16655193dc63bb084.png
na diecie od 13.05.2013

#7 2013-06-23 22:11:28

natacha
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Sprawdziłam papierkiem lakmusowym i zakwasiłam. Dodam, że nie mam otyłości, ważę 60 kg na 170 cm wzrostu, spożywam ok. 2 litrów płynów dziennie....tak więc nie wiem, dlaczego tak szybko mój organizm zdążył się zakwasić. Pewnie mają na to wpływ jeszcze inne, mniej znane nam czynniki. Dobrze jednak, że większości to nie dotyka, ale niech to będzie przestroga :-)

Ostatnio edytowany przez natacha (2013-06-23 22:11:55)

#8 2013-06-23 22:15:20

natacha
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Zuz napisał:

pewnie jadła za dużo białka i za mało wody piła wink

Owszem białka jadłam dużo, prawie każdy posiłek się na nim opierał, ale jak tu nie jeść go dużo na tej diecie? Na samych warzywach trudno wyżyć tongue

Stopka forum