Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-07-05 22:00:44

blue
Administrator
Reputacja :   128 

Ciekawostki

Póki co tyle bo nie mam czasu na więcej ale jakbyście znalazły coś ciekawego a nie można przyłatać do czegoś innego to wrzućcie tu. Ja do tych którzy nie jedzą przekąsek ( Mikka weź sobie to do serca wink )

Pięc posiłków dziennie.

Aby przyśpieszyć przemianę materii i szybciej spalać tłuszcz, jedz częściej. To najważniejsza zasada którą powinnaś zapamiętać. Jeśli zjesz trzy normalne posiłki i trzy niewielkie przekąski dziennie, będziesz miała prawidłową równowagę energetyczną. Dzęki temu szybciej schudniesz, spalisz tłuszcz (zwłaszcza w okolicy brzucha) i zyskasz więcej tkanki mięśniowej. Ta toria ma poparcie nie tylko naukowe ale też praktyczne. jedząc częściej nie dopuszczasz do napadów głodu które niemal zawsze kończą się przejedzeniem. aby plan zadziałał, przeplataj swoje codzienne posiłki trzema przekąskami. Staraj sie jeść co 2-3 h. Zacznij śniadanie o 8, pierwszą przekąske zjedz o 11, obiad o 13, drugą przekąske o 16, kolacje o 18, a trzecią przekąske o 20.00

170cm wink
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3misio.png_86_72.6_66.png
nowy start 14 października - nie ma zmiłuj...

#2 2007-07-06 10:11:12

viann
Plażowicz ekspert
Reputacja :   13 

Re: Ciekawostki

Cholera blue ja wlasnie nie jem przekasek sad ale specjalnie nie czuje glodu miedzy posilkami, no ale poslucham rady doswiadczonej kolezanki:)smile

Ostatnio edytowany przez viann (2007-07-06 10:11:54)

#3 2007-07-06 15:30:04

blue
Administrator
Reputacja :   128 

Viann to nie jest moja rada to z gazety : Schudnij czy jakoś tak. Później wpisze coś więcej.

170cm wink
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3misio.png_86_72.6_66.png
nowy start 14 października - nie ma zmiłuj...

#4 2007-11-14 15:21:18

Estera
Plażowicz ekspert
Od: Warszawa
Reputacja :   29 

Patrzcie co przeczytałam na innym forum (nie wiedziałam gdzie to wkleić ,dotyczy urody )

Chciałabym wam przedstawić sposób na tanią i prostą depilację cukrową. Jest ona w Polsce bardzo słabo znana, wykonuje się ją w gabinetach kosmetycznych, ale równie dobrze możemy ją wykonać w domu.
Ten sposób jest od wieków stosowany i udoskonalany przez kobiety na Bliskim Wschodzie. Tam kultura nakazuje kobietom całkowitą depilację ciała (oprócz głowy oczywiście, choć wąsik też), a przy ślubie kobieta ma obowiązek obiecania, że będzie zawsze "gładka", tzn. także całkowite, głębokie bikini. Kobiety tam depilacje zaczynają jako młodziutkie nastolotki, a depilacja cukrowa tak osłabia włosy, że z czasem one w ogóle znikają! No, nie po 2,3 latach, tylko jak kobieta zaczyna się starzeć. Z depilacją wiąże się tam wiele tradycji. Kobiety zawsze urządzają sobie depilacyjne "party", gdy wraz z przyjaciółkami wspólnie się depilują, plotkując i rozmawiając przy tym. Na te spotkania oczywiście zakaz wstępu mają mężczyzni i dzieci. 

Przygotowanie pasty to koszt poniżej 1,50zł, praktycznie wszystkie składniki mamy w domu. Z podanych przeze mnie proporcji wychodzi 2/3 słoiczka pasty, co powinno starczyć nawet na rok!
Potrzebne jest :
*1/2 cytryny z tego wycisnąć sok)
*szklanka cukru
*1/2szklanki wody
Bierzemy mały garnuszek, łączymy wszystkie składniki i zaczynamy gotować na małym ogniu. Uwaga: podczas gotowania absolutnie nie można zmieniać wielkości ognia! Trzeba czas od czasu zamieszać, najpierw, by roztopił się cukirer, a potem tylko tak profilaktycznie.
To wszystko ma gotować się minimum 0,5 godziny, ja gotowałam swoją paste 35 min. Podeczas gotowania pasta będzie zmieniać kolory. Ostateczny kolor będzie jak ciemny miód, karmelowy.
Przy końcu gotowania pojawią się bąbelki, które będę wychodzić na powierzchnię.
Konsystencja i zapach mają przypominać miód.
Gotową paste zlewamy do słoiczka (trzeba uważać aby się nie poparzyć!) i zostawiamy do ostygnięcia. Wystygnięta pasta jest twarda jak kamień i dobrze jest wstawić słoiczek do miski z gorącą wodą, aby trochę rozmiękła.
Chcąc przystąpić do depilacji, trzeba wziąść ilość pasty odpowiadającej wielkości małego orzecha włoskiego. Karmel trzeba rozrabiać w dłoniach tak długo, by z przejrzystego zmienił kolor na matowy. Jeżeli zaczniemy depilować skórę za mało rozrobioną masą, to może mocniej boleć i pojawią się trudnaści w rozprowadzaniu.
Rozrobioną paste nanosimy na skórę np. łydki, pod włos, tzn. od stopy w kierunku kolana. Wygładzamy kilkakrotnie też w tym kierunku. I teraz w przeciwną stronę (od kolana do kostki) ściągamy pastę, formując jakby taką kulę. Teraz przenosimy paste na inny kawałek łydki i od początku (UWAGA ! NOGA MUSI BYĆ SUCHA I NIE POSMAROWANA ŻADNYK KREMEM CZY BALSAMEM)... Jeżeli za jednym razem nie odejdą wszystkie włoski, to oczywiście zabieg można powtórzyć.

Paste robimy z naturajnych składników,więc napewno u nikogo nie wywoła objawów uczulenia, w dodatku pasta przykleja się w przeciwieństwie do wosku do włosków, a nie do skóry, dzięki czemu ból jest nieporównywalnie mniejszy. Pasta nie zawiera środków chemicznych, więc nie podrażnia i nie niszczy naskórka jak wosk, może być wiele razy nakładana na tą samą partię skóry.
Jeżeli na skórze pozostaną resztki pasty, albo coś nią ubrudzimy, to pasta natychmiast schodzi zamoczona w letniej wodzie.
Wszystkim polecam ten pomysł-co prawda jest dość czasochłonny, ale pomyślcie ile kasy wpakowałyście w różne kremy, żele, woski, maszynki!!!
Aha i informacje praktyczne: pasta usuwa już 1-mm włoski, efekt pozostaje na ok. 6 tygodni(!).

Mam zamiar wypróbować, w piątek  dam znac jak i co ?? próbuje któras ze mną ??

F1 4.07.2011 -http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=97384e14b6f5ed4bf.png
Ważyć 75kg do grudnia big_smile niestety nie wiem ile aktualnie brak wagi smile

#5 2007-11-14 17:21:35

m0nika
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

E u mnie odpada mam zakupiony nowiuteńki zestaw gillette dla kobiet - cały komplet maszynek i pianka do golenia, ale będę Ci kibicować, bo ciekawa jestem efektów.

http://straznik.dieta.pl/show.php/koniczynki.png_3lajon.png_55_53_50.png

#6 2007-11-14 17:27:03

Estera
Plażowicz ekspert

ooo dzięki ... m0nika, zobaczymy moja Martusia-Roszel deklarowała mi się privat źe spróbuje w sobote big_smile też jestem ciekawa szczerze to męczy mnie juz depilowanie codziennie depilator odpada próbowałam u siostry boli jak diabli, napewno więc niezwłocznie po zabiegu domowym dam Ci znać i innym plażowiczkom oczywiście big_smile bużka

F1 4.07.2011 -http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=97384e14b6f5ed4bf.png

#7 2007-11-15 09:26:56

miffy
Plażowicz ekspert
Od: Lublin
Reputacja :   

Dziewczynki to i ja polecę Wam coś, to znaczy co niektórym, tylko tym, co mają ciemne włosy (te niechciane), na jasne niestety nie działa.
Tak więc polecam depilację laserową! smile
Mam taką urodę, że włosów mam (miałam) dużo, i na głowie i niestety tez w tych miejscach, gdzie ich być nie powinno. Dowiedziałam sie o takiej depilacji i żałuje, że nie wcześniej, bo tyle zmarnowanych lat... sad
Wosk był do niczego, bo nie łapał króciutkich włosów (pisze głównie o nogach) a w moim przypadku już te milimetrowe były bardzo widoczne. Przeszłam na depilator ale tym trzeba było bardzo często, nie rzadziej niż raz na tydzień. Męczące i czasochłonne.
A po 3 seriach lasera na uda i 2 na łydki włosy całkiem przestały rosnąć!
Polecam naprawdę smile

Nie dla wagi lecz dla oka smile

#8 2007-11-16 11:35:04

Estera
Plażowicz ekspert

mify ile kosztuje 1 zabieg laserem?? bikini i pachy tex robia czy lepiej nie ryzykować ?? ja dzis sprobóje dpilacji cukrem big_smile

#9 2007-11-16 13:08:40

miffy
Plażowicz ekspert
Od: Lublin
Reputacja :   

To chyba zależy od powierzchni i na pewno od gabinetu smile Ja swojego czasu (a było to parę lat temu, gdy w moim mieście był tylko 1 gabinet świadczący takie usługi)  zapłaciłam za łydki około 300zł, za uda około 500. Każdy następny zabieg był już tańszy. Wydaje się, że koszt spory ale porównując z np woskowaniem u kosmetyczki, gdzie za nogi płaci sie ok 70zł i trzeba często powtarzać, to suma sumarum laser bardziej sie opłaca i do tego mniej boli smile Robią wszystko. I bikini, twarz, plecy, pachy -wedle potrzeby. Właśnie na wiosnę mam zamiar wybrać się z pachami.

Nie dla wagi lecz dla oka smile

#10 2007-11-16 14:20:23

Estera
Plażowicz ekspert

dzieki za info narazie spróbuje cukrem, niestety dla mnie troche za drogo hmm fantastycznie że jux masz gładkie nóxki i nie musisz sie już martwic , córa spi idę zrobić paste cukrową big_smile

#11 2007-11-18 11:33:44

Estera
Plażowicz ekspert

Hej mOnika pomyliłam proporcje i pasta zamiast 30min to ponad godzine mi sie gotowała ups smile , i nie udało mi sie zrobic depilacji do końca bo córcia mi si e obudziła , ale  powiem wam dziewczyny że  na to co zrobiłam -pół łydki to efekt super i rzeczywiście mniej boli niż przy wosku smile .Jedyne co to nie umiem rzrywać tej pasty po rozprowadzeniu na nodze pomogłam sobie takimi plastrami do depilacji które sie myjei suszy , kiedys kupiłam z wosiem Veet i mi zostały wink z plastrami łatwiej big_smile a efekt super Gorąco Polecam

#12 2007-11-19 12:30:30

m0nika
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

smile no i super, na pewno też spróbuje, ale to jak "wykończę" maszynki, które już mam.

http://straznik.dieta.pl/show.php/koniczynki.png_3lajon.png_55_53_50.png

#13 2007-11-19 13:31:17

Estera
Plażowicz ekspert

He he jedna noga kompletnie zarośnieta wink druga w połowie wygolona, teraz moja niunia spi ale chce nadrobic ćwiczonka więc depilacja musi poczekać wink

#14 2007-11-19 19:00:33

Roszel
Plażowicz ekspert
Od: Deutschlandy :)
Reputacja :   26 

blue ja jem tylko jedna przekoąske 3 godz po sniadanku bo pónziej obiadek i ok 18 lub 18,30 kolacja i juz nic czasem nawet kolacji nie jem
to oki?

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=7185558073ebbed59.png

#15 2007-11-25 20:01:41

Estera
Plażowicz ekspert

mOnis  chciałam powiedzieć źe rewelka ta depilacja cukrem jutro mija tydzięn od depilacji wink i nie musze jeszcze nic golić wink hehe poza miejscami gdzie musiałam jeszcze maszynką wink,Martusia-Roszel a ty jak też miałaś zrobic w zeswzła sobote i co ?? gdzie rekacje z depilacji cukrem ???  polecam buźka papa

Stopka forum