Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Porady
  •  » Jak być na diecie wśród ludzi którzy na niej nie są ??

#1 2007-01-06 22:04:13

blue
Administrator
Reputacja :   128 

Jak być na diecie wśród ludzi którzy na niej nie są ??

Jak radzicie sobie z natrętami którzy wciskają Wam kolejny kawałek ciasta, z babcia która mówi że z Ciebie sama skóra i kości, i z teściową, która patrzy na Ciebie z byka gdy Ty podajesz swojemu facetowi kurczaczka całkowicie zgodnego z SB ?? Czyli o sztuce bycia asertywnym big_smile . Piszcie jak najwięcej smile

170cm wink
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3misio.png_86_72.6_66.png
nowy start 14 października - nie ma zmiłuj...

#2 2007-01-07 10:28:14

wanilia
Superekspert
Reputacja :   21 

Re: Jak być na diecie wśród ludzi którzy na niej nie są ??

u mnie na szcsecie nie ma takiego problemu smile wszystcy wiedza ze plazuje i nie maja nic przeciwko... moja babcia od niepamietnych czasow nie naklada mi ziemniakow do obiadu tylko sterte surowki, bo wie ze nie przepadam za ziemniakami:) jak ide do "tesciow" w niedziele na obiad to zawsze jest kurczak (w roznej formie) i tez dostaje samo miesko i ogromna porcje salatki z pekinki smile a z moja mama to juz  wogole problemu nie ma bo razem plazujemy smile najgorsi sa znajomi ktorzy nie znaja zasad ale juz nauczylam sie bycia asertywna.. zawsze moge sie z nimi napic herbatki/kawki i przegryzac orzeszki lub tez pestki slonecznika smile

http://www.fit.pl/kalkulatory/straznik_wagi/67/70/60/obrazek_02.png/tlo_10.png

#3 2007-01-07 14:21:38

sunlight
Moderator
Reputacja :   23 

Oj a u mnie jest gorzej, niz u Ciebie Wanilia.Z mama miałam problem i to dosc długo, dopiero niedawno jakos sie nawróciła i teraz jest zwolenniczka tej diety i wszystkim ja chwali.
Na poczatku wsciekała sie strasznie, mowiła ze źle wyglądam, ze dieta droga i niezdrowa, ze przesadzam, i nie mam na nia liczyc jak sie przez diete rozchoruje.Ale teraz chyba zobaczyła, ze sa efekty a ja jestem zdrowa i nie mam anoreksji, ze  potrafie sie porzadnie objesc i wrócic do diety bez problemu, ze wygladam lepiej i jestem zadowolona.W swieta mogła sobie poogladac jak wpadam w anoreksje, hehe chyba jakas odmiana anoreksji co sie bardzo duzo je tongue. Ale najwaznijsze ze  teraz jest ok, nie ma słowa sprzeciwu, powiedziala o diecie dwum ciotkom i pozachwalała im Sb, i teraz obie ciocie sa na diecie wink Jedna tydzien a druga chyba z 4 dni. Babcia rozumie i nie mam z nia zadnego problemu, jak jestem u niej dostaje serek wiejski i wode albo kawke;] tata na poczatku gadał, ale tylko dlatego ze mama gadała.
Tesciowa nigdy nie zaakceptuje tej diety, ona ma inne sposoby na odchudzenie sie.Powiedziała mi ze piła sama kawe i schudła 12 kg, super, ale pozniej miała operacje na woreczek zołciowy.Diety nie akceptuje i kreci na nia nosem, ale co ja poradze.Przestała mnie czestowac jedzeniem i nic mi nie wmusza, mam spokuj i jak chce to sobie cos zrobie sama , jak nie chce to nikt mi nic nie wmusza.W knajpie tez pije co chce, nikt nie namawia mnie na piwo.Ale jak chce to sobie wypije.Juz troche czasu jestem na Sb, poczatki najtrudnijesze, i jesli chodzi o sama diete jak i o towarzystwo i rodzine.

http://straznik.dieta.pl/show.php/3pony.png_monster.png_63_56.2_50.png

#4 2007-01-07 22:37:03

blue
Administrator

Ja dziś pokazałam klasę aż jestem z siebie zadowolona big_smile . Normalnie dziwnie na mnie popatrzyli. Ale nie dałam się !!!
Jeśli chodzi o całą resztę to czasem jest mi cholernie trudno. W domku same pulchniaczki i chyba mi zazdrozczą ale skusić się na diete nie dają. Siostrze dałam książkę może zmądrzeje jak przeczyta. Ale adresu na forum jej nie dam big_smile. Druga woli suplementy diety ale do niej i tak nie mogę dotrzeć bo wcina jakieś koktajle a po kryjomu je chipsy. Uwierzcie mi próbowałam już z nią wszytskiego hmm
U Piotrka jest tragedia. Najpierw po prostu odmawialam jedzenia, to było że się głodze. To zaczełam kupować swoje jedzenie np jakąś rybkę itp. To było że nie chce u nich jeść bo mi ich jedzenie nie smakuje i że im przykro. Później zaczęłam tłumaczyć na czym to polega itp, to było że nadal u nich nie chce jeść i że raz nie zawsze. Więc ostatnio boli mnie żołądek, zatrucie, niestrawność i baaardzo żadkie wizyty u teściów. No trudno. Nie umieją się nauczyć to trudno. Może jak skończe pierwszą fazę to wpadniemy bo mi szkoda też Piotrka że do jego rodziców żadko jeździmy. A jeśli chodzi o cała resztę to jak pisałam w pogaduszkach że trzeba być asertywnym. A moi znajomi są na tyle kulturalni że troszkę pomarudzą i im w końcu przejdzie ale dziś musiałam obiecać koleżance że następnym razem węzmę lody lub jakiś wypasiony deser. Ale sobię obiecuję że przecież od czasu do czasu można. A jak przeje bezgrzesznie pierwszą fazę to mam zamiar już nigdy na nią  nie wracać i jeść wszystko ale z pewnymi zasadami, z umiarem i od czasu do czasu big_smile
Moja rada więc dla wszystkich bądźcie asertywne big_smile

170cm wink

#5 2007-01-08 15:34:02

tosia_to_ja
Plażowicz 3. poziomu
Od: Wrocław
Reputacja :   

U mnie to raczej ciezko z akceptacja mojego dietkowania.Moj maz woli mnie troszke grubsza,najlepiej tak 57-60kg.A cała reszta nie potrafi zrozumiec jak mozna sie odchudzac kiedy nie ma sie duzej nadwagi.W sumie to tylko moja corcia jest nastawiona pozytywnie do mojego sposobu odzywiania,mowi:"mamusiu jak ty slicznie wygladasz,a jaki masz płaski brzuszek" smilesmilesmile Az miło...

http://www.suwaczek.pl/cache/ffd00c0b9d.png

#6 2007-01-08 15:48:39

madzik_
Superekspert
Reputacja :   27 

U mnie jest tylko problem jak jedziemy do przyszłych teściów bo jego mama po prostu wpycha jedzenie w człowieka ale teraz już odmawiam ...
Najgorsze jest jak mówi: AL. Przecież to chleb razowy to jest zdrowy
Ale przeciez to chyda wedlinka to zrowa
Ale przecież to kurczaczek pieczony w panierce to co tu tuczącego...
Ale przeciez to galareteczka z owocami to wcale nie kaloryczne...

Wiec po prostu unikam wizyt u nich jak ognia...  Mój Zbyszek jak był mały to był niexle podpasiony... Ale to przez mamusie.. "Nie zjesz rosołku, nie zjesz pierwszego danka.. Dołóż sobie Zbysiu przecież to niekaloryczne.. A jeszcze deserek ciasteczko i galaretceczke musisz zjeść" no wiec domyslacie się że to coś strasznego...
On ma do tego wstret i nei daje tak w siebie wpychać odkąd się odchudził...
Boże jak ja tego nei lubie.. U mnei w domu rodzinnym jak jedziemy to mama się nie wtrąca w to co jjem.. Wrecz przeciwnie bo mi dopinguje ale teściowa to coś strasznego ..tyle powiem.. Znajomi wspierają bo pamietają jak byłam na Diecie Cambridge na której się pije te proszki zamiast jedzenia przez 3 tygodnie...
Mój Zbyszek tez rozumie.. Wcześniej na SB schudł aż 6 kg i niestety przez niezdrowy tryb życia i nieregularne jedzenie spowrotem wróciło do 91.. Ale on wysoki 178 to nie widać tak po nim tylko ten brzuszek ma w tłuszczyku... Teraz miał ze mna SB robić ale cos mu nie wychodzi... Mimo próśb i gróźb coś nie chce się drugi raz podporządkować:(
Ogólnie nie ma problemów z kuszeniem..

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=9699550e716af2251.png
start 16.03.2015 smile na początek oczyszczenie Dieta Dąbrowskiej ale już czekam na I fazę SB !!

#7 2007-01-11 10:17:34

blue
Administrator

Znowu problem z teściami. Kurcze wczoraj mnie wyprowadzili z równowagi. Co prawda nic związanego z dietą raczej z ludzkimi problemami. Po raz pierwszy widziałam Piotrka w takim stanie hmm. ALe juz nie ważne chodzi mi o to że w sobotę jedziemy do nich na obiad taki rodzinny ( na co w tej chwili w ogóle nie mam ochoty hmm )jeszcze z teściową siostry Piotrka i nie wiem znowu jak się zachować. Przecież jak walną jakimiś kluskami to ja znowu nie zjem hmm i znowu będzie chaja. co więcej później idziemy na Jasną Górę a później wracamy na kawę i ciacho i znowu problem. Myślałam żeby samej coś upiec z  minimalna ilością cukru albo ze słodzikiem ale nie wiem czy cokolwiek mi wyrośnie na słodziku. Czy w ogóle nie piec i podziękować, ale znowu będę tą złą. Dziewczyny co mam robić??

170cm wink

#8 2007-01-11 13:40:16

madzik_
Superekspert
Reputacja :   27 

ochhh ja też tego nie lubie jak moja teściowa mi coś wpycha... Własnie dlatego nie jeździmy do nich za często...
MAm po prostu dfość jej zachowania. TEść jest w porzadku ale jak nei ma teściowej w pobliżu bo niestety jak ona jest to trzęsie portkami i potakuje chociaż uważa inaczej..
NIe przejmuj sie Blue jak ja nie chce jeść to też mówi że pewnie mi nie smakuje jej jedzenie i dlatego nie chce jeśc.. a jak powiesz że masz dietę to ona sie wielce oburza bo przecież to wszystko takie chudziutkie jest i ze ona  też na diecie ale wszystkie te rzeczy jje (oczywiscie niezgodne z SB), ziemniaki to nie tuczą,marchewka i buraczki to przymus bo to przecież najzdrowsze warzywa a jej sernik to mało słodki wiec też nie tuczy( bo ona ma cukrzyce wiec nie słodzi wiec sernik jest bleee bez smaku).
Pewnie w kuchni mówi za plecami ża ja to tylko od mojej mamusi lubie jedzenie( a wybaczcie moja mama mi nie gotuje dla mnie samej.. jak jedziemy na weekend do domu to robi dla wszystkich obiad ale taki co by i mi tez pasował-czyli np kurczaka z surówka i ziemniaczkami-z czego ja jjem tylko surówke z kapusty i miesk, i nie wmusza we mnie jedzenie)

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=9699550e716af2251.png
start 16.03.2015 smile na początek oczyszczenie Dieta Dąbrowskiej ale już czekam na I fazę SB !!

#9 2007-01-29 23:29:13

karolina478
Plażowicz ekspert
Reputacja :   14 

We mnie nikt nic nie wpycha, ale nie jest latwo. Tacie i mojemu bratu wielkie burzuchy nie groza wiec  wszedzie jest chleb:( mama trzymala sie zawsze lepiej odemnie, ale teraz tez je wszystko. Moja przyjaciolka nalezy do tych co moga jesc jak kon a wygladaja jak supermodelki, a chlopak jest chyba szczuplejszy w pasie niz ja, a tez zajada sie bialym chlebkiem. Wiec z kazdej strony pokusy.. ale mam nadzieje ze silna wola bedzie u mnie dlugo trwala;)

http://straznik.dieta.pl/show.php/kropeczki.png_3nochal.png_66_60_57.png

#10 2007-01-30 15:47:06

maginek
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

We mnie też nikt nie wpycha,nikt mnie nie namawia na niedozwolone rzeczy. Mój szwagier tylko ciągle się ze mnie podśmiewa jak słyszy o dietce. Mój teść się ciągle odchudza i wymyśla coraz to lepsze rewelacyjne cud-diety więc szwagier a jego syn ma niezły ubaw. Teraz śmieje się ze mnie, a najgorsze jest to że on jest chudy jak patyk i moze wszystko jeść co chce! hmm I gdzie tu sprawiedliwość?? smile

http://straznik.dieta.pl/show.php/flower2.png_fit.png_64_58_55.png

#11 2007-03-25 14:08:42

Ola
Nowy uczestnik
Reputacja :   

sprawiedliwości nigdy nie było...ale najlepiej "uprawiać swój ogródek" wink i nie patrzeć na innych. Mnie denerwuje fakt, że mój ojciec wspaniale gotuje i co i rusz wymyśla to nowe smakołyki smile już mu to powiedziałam, że z nim nie da się odchudzać....także za każdym razem kiedy coś pichci muszę unikać kuchni wink mam nadzieje, że minie mi to po I fazie.

small crime...

#12 2007-04-01 09:20:07

mk
Nowy uczestnik
Reputacja :   

cześć,
na diecie jestem od niedawna, a tu za tydzień święta:)

powiedzcie dziewczyny jak sobie radzicie z przestrzeganiem dieta podczas świąt, imienin urodzin itp. gdy stół sycie zastawiony, cała rodzinka namawia cie do jedzenia. A jak powiesz że jestes na diecie, to tym bardziej cie namawiają, bo przeciez gruba nie jesteś, jak troche zjesz to nic sie nie stanie itd...a jangorzej jest z babcią, która upiekła milion cista specjalnie dla wnuczki wink

czy macie jakieś sprytne wymówki, no i sposób zeby się nie przelamać i nie zacząć jeść tych pyszności

#13 2007-04-01 09:38:33

karolina478
Plażowicz ekspert
Reputacja :   14 

Ja jak zaczelam diete to byl poczatek grudnia. Tak wiec szybko nadeszly swieta;)  No i mialam zamiar sie jakos ograniczac,ale przez 3 dni jadlam sobie wszystkie ciasta itd potem sylwester to tez tak jakos jadlam;) Na szczescie nie przytylam. Ale to prawda, ze trzeba uwazac bo mozna zaprzepascic wszystko. Teraz mam zamiar jakos sie ograniczac. Wiadomo zjesc kawalek ciasta ale nie jak kiedys 50 kawalkow. Mysle ze rodzina Cie zrozumie. Pozwol sobiena troszke, ale tez nie na tyle ile kiedys. Po prostu nie jedz chleba, ciasta tylko tak troche a reszte to przeciez zdrowe (jajka, jakies mieska itd) Wiec mysle ze sobie poradzisz. I ja rowniez smile

http://straznik.dieta.pl/show.php/kropeczki.png_3nochal.png_66_60_57.png

#14 2007-04-01 10:39:58

asik
Moderator
Reputacja :   150 

Mk, ja podczas uroczystości po prostu postępuję rozsądnie. Jem 1 kawałek ciasta zamiast dwóch, nie jem chleba, ziemniaków, sosów. Staram się wybierać to co najbardziej pasuje do SB. Fakt że trzeba silnej woli, ale można przeżyć smile

http://straznik.dieta.pl/show.php/eden.png_3general.png_78_64.8_62.png
Wzrost 170 cm

#15 2007-04-07 11:11:41

vinya
Plażowicz ekspert
Reputacja :   

czyli generalnie można sobie pozwolić na sernik z kokosem chociaż raz dziennie na pierwszej fazie?? troche sie boje, bo w poniedziałek miałam zacząc 2 etap i tak niefortunnie wypadły te święta smile
jak myślicie??

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=98225378535ecdd3c.png

• Index
  •  » Porady
  •  » Jak być na diecie wśród ludzi którzy na niej nie są ??

Stopka forum