Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-06-17 12:42:43

miffy
Plażowicz ekspert
Od: Lublin
Reputacja :   

UWAGA na zęby!

Do tego, by utrzymać zęby w zdrowiu niezbędne są:
m. in:
Ochorna przed próchnicą, źródła fluoru
- ryż
- czarna herbata

- ryby
- cielęcina
Produkty bogate w wit C, by chronić dziąsła:
- owoce cytrusowe
- kiwi
-ziemniaki

- kapusta
- pomidory
- seler
- czerwona papryka

Produkty bogate w wit A, która działa bakteriobójczo:
- marchew
- melon
- agrest

- kapusta
- morele
- dynia
- czerwone mięso

Produkty bogate w wit. D, która sprawia, że zęby są mocne:
- kukurydza
-ryby
-tran
Produkty, które zawierają wapń, by szkliwo było mocne:
- chude mleko
- produkty zbożowe
- rabarbar
- sardynki
- buraki

Jak widać, na powyższej liście, sporo produktów, które trzeba spożywać, by mieć zdrowe zęby są zakazane na SB. Dlatego trzeba dokładnie dobierać "legalne" składniki żywieniowe.
Pisze o tym, gdyż chodzę regularnie na przeglądy dentystyczne co pół roku i od 7 lat, kiedy to urosły mi 8-mki i zaczęły sie psuć, zostały wyleczone, nie miałam żadnych problemów. Ząbki zdrowiutkie smile
Około pół roku temu, tuż przed zaczęciem SB byłam na kontroli - ząbki super. No i po pół roku znów zawitałam na przeglądzie - okazało się, że mam 2 zęby do leczenia i 3 do obserwacji sad Pani od razu zapytała czy może dietę zmieniłam...
Tak więc dla mnie to koniec z SB, wracam do pełnowartościowego jadłospisu, marchwi, produktów zbożowych, ryżu i może jeszcze czegoś, czyli tego, co wyeliminowałam przechodząc na SB.

Oczywiście mój przypadek pewnie nie stanowi reguły ale myślę, że na zęby należałoby zwrócić uwagę będąc na SB czy jakiejkolwiek innej diecie, bo jakoś o tym nikt nie wspomina smile

Nie dla wagi lecz dla oka smile

#2 2008-06-17 12:50:57

Myszalinka
Plażowicz ekspert
Reputacja :   

Re: UWAGA na zęby!

Z wymienionych przez Ciebie produktów w II fazie SB należy unikać czerwonego mięsa, ziemniaków, kukurydzy i buraków
Natomiast np. marchew, owoce cytrusowe (np.grejfruty, pomarańcze, cytryny), czerwoną paprykę, razowe pieczywo, ryż brązowy i makaraon razowy można jeść, wiec nie wiem dlaczego kończysz z SB wink

Ostatnio edytowany przez Myszalinka (2008-06-17 12:51:31)

Było - 53 kg
Kolejne starcie SB od 18.07.09 - start 63,5 kg
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3lajon.png_63,5_58,7_56.png

#3 2008-06-17 13:02:30

miffy
Plażowicz ekspert
Od: Lublin
Reputacja :   

Re: UWAGA na zęby!

Na fazie I zabronione są wszystkie produkty pogrubione a faza I to nie tylko te pierwsze 2, 3 tygodnie, często sie do niej wraca w ciągu całego życia na SB smile Mój organizm zareagował tak a nie inaczej - zęby zaczęły mi sie psuć, mimo, że na fazie I raz byłam 2 tyg a raz tydzień. Uważam więc, że w moim przypadku nie warto ryzykować, zwłaszcza, że z moją posturą (BMI 20,1) nie potrzebuje być na diecie - SB mi sie podobała dlatego postanowiłam ja zastosować, by jeszcze trochę wymodelować ciało ale teraz raczej będę trzymać sie tradycyjnych reguł, czyli przede wszystkim więcej ruchu i rozsądek w jedzeniu wszystkiego wink

Nie dla wagi lecz dla oka smile

Stopka forum