Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#91 2011-03-30 17:20:19

sarittax86
Superekspert
Reputacja :   

Re: SB a inne diety

jakos nie wierze w takie rzeczy.. lody to przeciez wegle mimo wszystko... SB jest doskonala dieta

Nic nie musze, moge wszystko...
Wszystko zaczyna sie w glowie :-)

#92 2011-03-30 20:06:21

coccolinka
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

kalorie z loda może spalisz... Czyli mimo wszystko jesteś na zero. Musiałabyś łykać zamrożone kostki lodu(zamrożonej wody) i wtedy może byłby efekt, ale to z pewnością jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. ja również nie wierzę w takie diety

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=816554722d2b2afa2.png

#93 2011-04-19 19:54:55

Iduszka
Nowy uczestnik
Reputacja :   

No szczerze powiedziawszy nie idzie mi dieta wcale. Waga lekko spadła i wróciła. A to wszystko przez grzechy które mi prawie codziennie wpadają sad ciągle jestem głodna. Chciałabym po świętach przeprowadzić fazę I dukana, białkową, żeby się zmotywować i podkręcić metabolizm, bo strasznie mnie już ten zastój męczy. Czy któraś z was w trakcie stosowała taki jednorazowy, białkowy, pięciodniowy atak? Czy wrócić jeszcze raz na pierwszą fazę south beach?

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=35684da92ecdc28dc.png

WWW.BBUBBLE.FOTOLOG.PL

#94 2011-04-20 08:39:58

migdał
Administrator
Reputacja :   361 

Iduszka, ja receptę mam prostą: zamiast faz uderzeniowych, powrotów na I fazę, zrób sobie porządną II fazę- ale taką bez grzechów i na pewno odniesie to skutek... bo taka z grzechami, które wpadają codziennie to w sumie żadna dieta... od czasu do czasu grzech jak się trafi to ok, można przeżyć, ale jeśli wpadają codziennie no to bez sensu i nie dziwne, że waga wariuje.
Zweryfikuj dlaczego wpadają grzechy i dlaczego chodzisz głodna.. jesz 5-6 razy dziennie? najadasz się do syta? przy 6 posiłkach dziennie w ilościach takich, aby się nasycić nie powinnaś czuć głodu. Spróbuj założyć dzienniczek i spisywać co zjadłaś w danym dniu, wtedy będziemy mogły Ci coś podpowiedzieć dokładniej.
Co do fazy uderzeniowej- nie znam się na Dukanie, więc się nie wypowiadam, ale ta faza uderzeniowa jest, z tego co się orientuje, jeszcze bardziej restrykcyjna niż I faza SB.
Co do I fazy SB- odnosi skutek, jeśli się ją robi nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

Ostatnio edytowany przez migdał (2011-04-20 08:48:41)

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=32314b90f8ec4567f.png   174 cm
I raz: - 23,4 kg 84,4 kg -> 61 kg (08.2009-03.2010)
II raz: - 25,5 kg 86,5 kg -> 61 kg ( 10.2011- 06.2012)
Impossible is nothing big_smile

#95 2011-04-20 09:21:38

sarittax86
Superekspert
Reputacja :   

Iduszka... zgadzam się z tym co napisała migdał wink

ja tez keidys popelnialam bledy na 1fazie i skonczylo sie to fatalnie dla mnie...

SB jest naprawde zdrową dieta ktora ma wszystkie wartosci odzywcze...a nie jak dukan....

rob jak uwazasz...

#96 2011-04-20 17:27:46

rayonner
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

Iduszka - zdecydowanie odradzam dietę białkową. Konsultowałam się w tej sprawie z dietetykiem i dowiedziałam się, że okropnie niszczy ona nerki. Wbrew pozorom jest bardzo niezdrowa.
Ja zanim zaczęłam stosować dietę zrobiłam sobie tydzień przygotowawczy, który bardzo pomógł mi w rozłożeniu sobie posiłków na określone pory, zmniejszeniu ilości tego co jem i nie podjadaniu w międzyczasie. Przez ten tydzień jadłam wszystko, ale z umiarem i bardzo powoli, gdyż jedząc 15 minut nawet zwykłą kanapkę możesz czuć się syta wink
Trzymam kciuki i wierzę, że jeśli odpowiednio się zmotywujesz- dasz radę smile

#97 2011-04-20 21:10:40

Iduszka
Nowy uczestnik
Reputacja :   

rayonner- na diecie białkowej schudłam ponad 10kg, działa, ale wyniszcza organizm i wpędza w depresję. No ale efekty były, więc nie mam co narzekać.

A grzechy mi wpadają z łakomstwa (?) wieczorem, nie mogę się oprzeć węglowodanom, "dozwolonym produktom", gorzkiej czekoladzie i orzechom no i ciastkom bez cukru (kupuje w Ekolandzie, na mące żytniej z melitolem, jabłkowe, pycha).
Mam straszny problem z tą dietą, bo nie jest rygorystyczna wink i dopuszcza produkty bez 'obróbki'. Na dukanie żeby wyczarować jakiś podwieczorek trzeba się naharować, a tutaj wystarczy ze otworze szafkę i już mam, owoce ...

No ale tak czy siak, macie racje z tym białkowym atakiem. Nie ma co eksperymentować. Od razu po świętach kontynuuje twardo 2 faze a jak nic sie nie zmieni, wskoczę na pierwszą. Mam nadzieje ze wypali, bo już się zdesperowana i zaniepokojona zrobiłam.

A co do tego nasycenia, to jest chyba największy problem. Bo robię się głodna po posiłku (!!), nawet jeżeli jest to duży obiad (pierś z kurczaka 250 gram, warzywa jakieś) Nie wiem czemu, ale są dni kiedy uczucie głodu po prostu nie znika wcale, albo tylko na chwile (30 min). Może cos jest ze mną nie tak hmm
Cały dzień ładnie wytrzymuje, potem przychodzi 15, obiad i juz sie zaczynam łamać sad

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=35684da92ecdc28dc.png

WWW.BBUBBLE.FOTOLOG.PL

#98 2011-04-20 21:15:04

sarittax86
Superekspert
Reputacja :   

Iduszka... tak mysle, czy nie zaczyna sie u Ciebie efekt jojo po dukanie....
wiesz co?? powiem ci tak... co z tego ze schudlas 10 kg? jezeli nie bedziesz przestrzegac zasady fazy utrwalajacej na dukanie to bedzie dupa i wroci ci nie 10 a  wiecej niz 10 kg... dlatego mimo, ze czasem marudze, ale ciesze sie, ze chudne 2 kg na miesiac bo wiem,ze to zdrowo i powoli wink

jak mozna narzekac na SB?? to chyba dobrze, ze nie musisz sie nameczyc zeby cos zjesc... ja nie wiem czemu pol swiata teraz stosuje dukana... czy nikt nie widzi jak to dziala na organizm?? rayonner pisala ze bardzo obciaza nerki.... chyba to jakos cie nie przeraza?? wazniejszy jest dla ciebie wyglad niz zdrowie??

#99 2011-04-21 08:10:23

rayonner
Plażowicz 3. poziomu
Reputacja :   

Sarittko, tak na prawdę 1 faza SB również źle działa na nerki, ale w znacznie mniejszym stopniu, nie zdąży się nic stać jeśli po 2 tygodniach przejdziemy na 2 fazę wink Przyznam Ci rację, że nie widzę powodu narzekania na SB - to chyba dobrze, że dieta nie jest bardzo rygorystyczna. Poza tym, dokładając do niej ćwiczenia można uzyskać zaskakujący efekt - sama się o tym przekonałam smile Żeby jeść zdrowo trzeba mieć również dużo samozaparcia, inaczej lepiej jest sobie odpuścić. Można tysiąc razy zaczynać i wytrzymać 2-3 dni, a potem znowu się objadać. I jaki to ma sens?
Jeszcze raz powtórzę - zanim przejdziesz na dietę spróbuj przyzwyczaić organizm do odpowiednich pór posiłków i do braku podjadania między nimi. Dopiero potem zaczynaj, będzie Ci znacznie łatwiej, zobaczysz wink

#100 2015-02-17 14:11:24

lucja.dzwig
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Sama miałam taki problem, by przed zimą zrzucić denerwujące mnie te 5kg udało mi się w ciągu 2 miesięcy
Polecam rowerek stacjonarny 1,5 do 2h godzin dziennie,
jeśli ktoś ma siedzący tryb pracy to można się przymusić i po powrocie wskoczyć na rowerek książka w łapy i spalamy.
Z diet nie za bardzo mogę ci jakąś polecić, sama stosowałam się do ogólnych zaleceń:
-brak pieczywa
-brak makaronów
-owoce zamiast słodyczy
-ryby zamiast ciemnego mięsa
Ratowałam się też suplementem zielona kawa max w tabletkach, miło dodają energii rano i odnoszę wrażenie że zmniejszają łaknienie.

Stopka forum