Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-07-27 19:03:06

mimbla
Gość

może tak przyjemne z pożytecznym czyli taniec brzucha

hmm kto by nie chciał ruszać się jak Shakira tongue
chciałam przedstawić taniec brzucha jako formę na relaks ale tez na zrzucenie zbędnego tłuszczyku
sama chcę sprobować tańczyć i nawet się dowiadywałam we Wrocławiu i istnieje takie coś w pałacyku ale jakoś nikt się ze mną nie chce zapisać na zajęcia a wiadomo że z kimś to raźniej
na razie trochę próbowałam tańczyć w domu a filmiki brałam z youtube wpisałam "Cassiopeia Belly Dance" i "Cassiopeia's Belly Dance" jest tam parę filmików gdzie babka tłumaczy jak trzeba ruchy wykonywać... jak tak sobie potańczyłam jeden dzień to na drugi nie mogłam się ruszać bo brzuszek i boczki (a zwłaszcza one) tak mnie bolały ale ja uwielbiam taki ból big_smile

no to teraz może o samym tańcu:

Taniec brzucha, znany też pod nazwą Belly Dance, jest jednym z najstarszych w historii świata, a przy tym uważa się go za najbardziej wymowny i wyrazisty kobiecy taniec. Ruchy, które się na niego składają przekazywane są od wieków niosąc w sobie głębokie duchowe znaczenie oraz właściwości uzdrawiające.
Jest tajemnicą kobiet, ich językiem bez słów. To okazywanie emocji w bardzo subtelny sposób. Taniec ten charakteryzuje się niewinną kokieterią . Ruchy mogą być energiczne, pełne temperamentu, albo niezwykle subtelne i zmysłowe. Muzyka i melodia ciała stapiają się w jedno...Kobieta bez względu na wygląd powinna czuć się piękna, umieć bawić się sama ze sobą, by wciągnąć w tę grę innych. Dobra tancerka potrafi połączyć energię publiczności z własną i w ciągu kilku sekund nawiązać naturalny kontakt. W krajach arabskich taniec ten nadal jest uprawiany w rodzinach: dziewczynki uczą się wszystkich jego ruchów już w dzieciństwie. Z okazji różnych świąt, takich jak śluby lub narodziny dziecka, kobiety śpiewają i tańczą w atmosferze wielkiej radości i szczęścia. Poza czystą radością płynącą z uprawiania tego tańca i my czerpiemy z niego wiele korzyści: Na poziomie fizycznym - ruchy tańca orientalnego wzmacniają umięśnienie, rozluźniając je i czyniąc wytrzymałymi, ćwiczą napięcie mięśni. Wzmacniają i ujędrniają mięśnie stóp, łydek i ud, chroniąc przed zaburzeniami krążenia dzięki aktywności nóg i kompletnego przylegania stóp do ziemi. Mięśnie brzucha, bioder i pośladków zostają rozluźnione i wzmocnione. Talia staje się cieńsza i zyskuje delikatny wygląd dzięki licznym ruchom obrotowym, które przynoszą korzyść również częściom wewnętrznym narządów kobiecych. Zostają wzmocnione mięśnie grzbietu i zlikwidowane zaburzenia kręgosłupa. Poprzez stałe praktykowanie tańca uzyskuje się bardziej rozluźnione plecy i mniejszą skłonność do blokad i bólów fizycznych. Taniec ma działanie terapeutyczne jeśli chodzi o krążenie, co powoduje korzyści zarówno na płaszczyźnie mięśniowej,  jak i oddechowej.
Wreszcie, choć nie jest to korzyść najmniej ważna, zauważa się znaczne zmniejszenie bólu, zarówno jeśli chodzi o miesięczny upływ krwi, jak i w czasie porodu; ruch miednicy, bioder i mięśni brzucha, poza ewidentnym upiększeniem form tych mięśni, korzystnie wpływa na skurcze i rozwarcie szyjki macicy podczas porodu, przyśpieszając go.
Na poziomie duchowym - taniec pozwala na przepływ czystej energii poprzez czakry tancerki i pozwala na stworzenie wewnętrznej harmonii oraz jej rozprzestrzenianie się w otoczeniu; poprzez ruchy rąk, które przyjmują energię ze wszechświata i ruchy stóp, które otrzymują podparcie od Matki Ziemi, taniec pozwala na wejście w kontakt ze wszechświatem. Ten zespół czynników pomaga odblokować uczucia i pozwolić na zwiększenie bezpieczeństwa oraz świadomości samych siebie i własnego życia.
Dawne skromne stroje tancerek znacznie różniły się od obecnych. Dziś tancerki w pięknych ale i bardziej śmiałych, bogato zdobionych strojach używają w trakcie tańca wielu rekwizytów: laski, miecze, świeczniki, elementy perkusyjne a także woal. Niektórzy myślą, że użycie woalu wypływa z potrzeb scenografii lub stał się częścią kostiumu tancerek.
Od wieków w kulturze arabskiej życie kobiet było niedostępne dla oczu mężczyzn. Stąd taniec brzucha był częścią rytuałów kobiecych. Sztuka tańca przekazywana była z matki na córkę. Była sposobem opowiadania o kobiecości, o radości płynącej z ciała. Taniec brzucha towarzyszył kobietom w tak ważnych chwilach życia jak ślub czy poród. Tancerki były wówczas zapraszane do domu rodzącej, by dodać jej sił, otuchy w trakcie porodu i by dzielić z nią radość z urodzenia dziecka. Dobra tancerka to kobieta dojrzała, czyli w pełni świadoma swego ciała i swej seksualności. Dumna z bycia kobietą i zarazem skromna kapłanka domowego ogniska.

Kilka prostych sekwencji kroków:

ruchy bioder - poruszanie miednicą w kierunku poziomym dające jedno lub dwa uderzenia biodrami,
wibracje - szybkie potrząsanie miednicą lub ramionami,
obrót - kreślenie koła miednicą lub biodrami,
ósemka pozioma - przewiduje obrót bioder, które kreślą symbol nieskończoności w sposób płynny i ciągły.

Ciało w tańcu brzucha dzieli się na część związaną z ziemią (od pępka w dół) oraz na część połączoną z kosmosem (od pępka w górę). To naturalny pas energetyczny. Podstawą są okrężne ruchy bioder symbolizujące ruch Ziemi dookoła Słońca oraz ósemki horyzontalne i wertykalne. Ósemka czyli nieskończoność i wieczność, w których centrum jest osoba tańcząca. Ręce są przekaźnikami energii pomiędzy ziemią i niebem. Nie bez powodu najbardziej seksowna część ciała tancerki brzucha to... nadgarstek.

Taniec brzucha może być tańczony przez wszystkich, niezależnie od płci i wieku.

źródło: http://www.rasha.hostingpro.pl/taniecarabski.htm

chyba pójdę troszkę poruszać bioderkami smile może ktoś pójdzie ze mną :>

Ostatnio edytowany przez mimbla (2007-07-27 19:25:05)

#2 2013-01-24 01:07:36

luna80
Plażowicz 2. poziomu
Od: Gniezno
Reputacja :   

Re: może tak przyjemne z pożytecznym czyli taniec brzucha

Hej dwa lata temu mialam ogromna przyjemnośc nauki tanca brzucha, niestety mieszkam w Gnieznie zbyt mała frekwencja i po roku nasza grupe rozwiązano. Jedno jest pewne tam uzywa sie takich miesni o których nie miałyscie pojecia że je macie i te wszystkie stroje echhh.
Najbardziej seksowny to jest brzuch mmmm i tak na marginesie nauka przez net jest dosc kiepska poniewaz nam sie wydaje że robimy cos dobrze a wcale moze tak nie byc samo zamykanie miednicy jest ciekawe i ciagle człowiek o tym zapomina na poczatku. Musi byc ktos kto czuwa nad naszą postawa. Wszystkim to polecam milion razy lepsze od zumby  czy salsy i samby.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=791351003426a4190.png

#3 2015-05-13 14:30:29

zeeshan002
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Re: może tak przyjemne z pożytecznym czyli taniec brzucha

Ciało w tańcu brzucha dzieli się na część związaną z ziemią (od pępka w dół) oraz na część połączoną z kosmosem (od pępka w górę). To naturalny pas energetyczny. Podstawą są okrężne ruchy bioder symbolizujące ruch Ziemi dookoła Słońca oraz ósemki horyzontalne i wertykalne. Ósemka czyli nieskończoność i wieczność, w których centrum jest osoba tańcząca. Ręce są przekaźnikami energii pomiędzy ziemią i niebem. Nie bez powodu najbardziej seksowna część ciała tancerki brzucha to... nadgarstek.

Stopka forum