Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-04-27 19:23:23

grisu
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Prosze o rady i o pomoc

Cześć dziewczyny!! Piszę, aby z jednej strony podzielić się swoim sukcesem, z drugiej aby podzielić się swoją druzgocącą porażką no i poprosić o pomoc.
Rok temu była na diecie SB z 62 kg spadłam do 53 i to tak szybko i łatwo, że aż sama się zdziwiłam. W ogóle nie odczuwałam że jestem na diecie. Niestety wpadłam chyba w obsesję a co za tym idzie no nie moge inaczej powiedzieć, ale to była anoreksja - nie jakaś tragiczna fizycznie, aczkolwiek psychicznie masakra! Ważyłam 50kg przy 173 cm, terz ważę 64 znowu, bo przestrasyzłam się, że coś mi się stanie w koncy tzn stalo mi sie zwaliłam wątrobę, nie działała mi tarczyca, o okresie i hormonach nie wspomnę......no to był cuięzki okrec w moim życiu.
ALE DO RZECZY, chcę przejść znowu na dietę SB, ale panicznie się boję, że już nie zadziała:( a ja bym chciała sobie schudnąć do 55 kg, i będę szczęśliwa, czy ktoś ma podobne doświadczenia? Albo może mi pomóc jak stosować tą diete?
bardzo prosze o jakiekolwiek wsparcie, bo niestetymój stan jest paskudny, źlę czuję się z taką wagą, no i chciałabym zmieścić się w swoje ciuchy!
POza tym dużo ćwiczę -siłownia i fitness i nie wiem, mam duże mięśnie plus tłuszcz no to masakra po prostu Pudzian! Mam przestać ćwiczyć? Może tylko aeroby?Drogie plażowiczki prosze o pomoc!!

#2 2008-04-28 10:34:57

megam
Plażowicz 2. poziomu
Od: Szczecin/Warszawa
Reputacja :   

Re: Prosze o rady i o pomoc

Szczerze mówiąć specjalistą nie jestem ale  teraz i przez jakiś czas jeszcze odradzałam bym Ci dietę. Sama posałaś o wątrobie, tarczycy i hormonach....... Uwierz że zrowie jest najważniejesze nie figura. Ja mam tyle samo wzrostu co Ty i już przy 57 kg sobie odpuściłam chociaż miałam inny cel ale zaczęłam się czuć słabo..... Tak naprawdę 64 kg nie jest to tragedia. Może weż poprostu skorzystaj z głownych zaleceń diety i ćwicz. Czyli zrezygnuj z cukru. Jedz wszystkie rzeczy które są dopuszczalne na drugiej fazie a więc o obniżonej zawartości tłuszczu, ale nie zapominaj też o węglowodanach tych dobrych. No i co jest ważne ćwicz. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć jeżeli nie -  to za jakiś czas powróć do diety, ale bardzo ostrożnie bo być może ma wiele zalet ale czasmi widząc wyniki naginamy a to się właśnie jak sama pisałaś może źle skończyć.
Pozdrawiam

http://straznik.dieta.pl/show.php/kwiatuszki.png_fit.png_65_64_58.png

FAZA III

#3 2008-04-28 10:42:26

ergo
Nowy uczestnik
Od: Berlin
Reputacja :   

hej grisu... jejku - spokojnie smile co za panika w tym poscie big_smile

osobiście uważam, że powinnaś się po prostu trzymać zdrowego odżywiania (III faza? wink, nie jeść po 19.00 - zobacz jak to na ciebie wpływa - jednak dieta.. przy problemach z wątrobą, nie sądzę żeby to było dobre rozwiązanie... daj sobie czas dziewczyno - zbierz sie zdrowotnie do kupy, a o wadze pomyślisz pozniej - po prostu trzymaj ją w normie. Nie musisz podchodzić do tego aż tak desperacko smile.

Choć zabrzmi to niewiarygodnie - sport też nie jest najlepszym lekarstwem. Też miałam dłuższy okres gdy to mi dawało ogromnego powera, szalenie odpręzało i napędzało do działania - silownia, basen, jogging. jakies 9 m-cy intensywnych cwiczen - trzy kilogramy na samych miesniach :-/

proponuje Ci raczej ograniczyc sport do 2 treningow po 1-1,5 h tygodniowo (wybierz sobie to co lubisz, ale aeroby - to od tego sie przeciez chudnie, siłownia raczej kształtuje mięśnie i  rzeźbi sylwetke), ewentualnie te pol godziny dziennie - bieganie albo zwykla gimnastyka. a moze po prostu kurs tańca smile organizm sie przyzwyczai do zmniejszonego wysiłku zobaczysz smile

humm.. no i moze zadbaj troche o swoj stan ducha, co? wink czesciej spotykaj sie z przyjaciolmi, zrob to o czym zawsze marzyłas..etc.. . to naprawde potrzebne by czuc sie akceptowanym za to kim się jest a nie dlatego ile się wazy...no i poprostu się lubić.

dasz rade smile

Join me in the Phentermine support group!http://www.phenforum.com/ticker/img,45,68,1,pounds,58,55,53,/weight.png

#4 2008-04-28 13:53:54

grisu
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Eh no właśnie w tym problem,że ja siebie kompletnie nie mogę taką zaakceptować i muszę po prostu schudnąć. Wątroba jest już ok, w sumie wszystko jest już ok, wiec myślę,że mogę zacząć, póki co zapisałam się na jutro do dietetyka, ale na prawdę jest mi ciężko,wcalenie chcę z domu wychodzić z taką wagą, no czuję się fatalnie naprawdę:(
A wątrobę rozwaliłam sobie przez....plastry antykoncepcyjne - niewiarygodne prawda?
W każdym razie mam nadzieję, że dietetyczka mi jakoś pomoże, chcę sobie ważyc 56 kg i się na prawdę odwalę, póki co uważam, że nie mogę wyglądać jak wyglądam:-( mam 22 lata i chcę być fit a nie fat:/
z tym sportem to rzeczywiście się opanuję trochę. zacznę ograniczać
dzięki za pomoc dziewczyny:) - wiem, że desperacja bo też tak się czuję. paskudnie, NIkomu nie życzę

#5 2008-04-29 00:39:50

ergo
Nowy uczestnik
Od: Berlin
Reputacja :   

hej grisu... wiesz, nawet z idealną wagą może się zdarzyć, że niezauważysz że wyglądasz idealnie i nawet wowczas bedziesz szukać dziury w całym - tego mogłoby nie być, tam za dużo fałd, tu cellulit...

nawet jeśli schudniesz... może się zdarzyć, że nadal coś nie gra - nadal nie czujesz się ze sobą dobrze. Moze nieco lepiej - nieco szczuplej - ale... wlasnie.. zawsze jest to ale.

To jest miejsce na potrzeby psychiczne - dowartościowanie siebie poprzez rzeczy ktore umie sie robic dobrze, albo sprawiaja przyjemnosc, albo tez ludzi, ktorzy nie boja sie powiedziec - ze cieszą się, że jestes... dlatego własnie mowilam, bys jednak rozejrzala sie wokol za czyms w czym mozesz sie choc troche zrealizowac, albo czesciej dzwonic do przyjaciolki na pogaduchy, plotkowac o niczym.. wydaje sie to blahostką, ale.. to wazne..

Mam przyjaciolke, ktora moim zdaniem jest naprawde sliczna dziewczyna... a niestety wiecznie boryka sie z depresjami.. ma ogromne problemy z zanizona samoocena, od anoreksji po bulimie, wciaz na krawedzi od lat sad... kolezanka z silowni? nie mam pojęcia ile ona wazy, mierzy z pewnoscia nie wiecej niz 165cm trenuje podnoszenie ciezarow - przy tak duzej wadze (jest naprawde ogromna smile i całkiem niezlym zdrowiu (robilysmy razem badania wink - przynajmniej przez ostatnie kilka miesiecy wiecznie widzialam ja usmiechnieta, albo zakochana, albo po prostu czyms przejeta, czasem przybita, czasami z niebywałą ilością malinek na szyi ;-).. ale .. zawsze OPTYMISTKA. I chudnąć nie zamierza.

Chodzi o to by być szczupłym czy o to, by siebie zaakceptować?

klucz niestety tkwi w mozgu smile

podrawiam ciepło smile no i zycze ci bys dobrze się czułą w swojej skorze smile

Join me in the Phentermine support group!http://www.phenforum.com/ticker/img,45,68,1,pounds,58,55,53,/weight.png

#6 2009-12-16 11:23:02

Grubol
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Jak pokochasz siebie.. komuś innemu będzie łatwiej pokochać Ciebie wink Nie wszyscy muszą być idealni.. Piękne jest to, że tak bardzo się różnimy. Mam 174 ważę 62kg i wcale się nie czuje grubo, więc chyba troszkę przesadzasz wink A ubrania.. hm.. Powinnaś dopasowywać je do siebie a nie siebie do nich - już bez przesady wink
kredyt hipoteczny

Ostatnio edytowany przez Grubol (2010-02-18 13:34:24)

"Czy jeszcze pamiętasz, że zostałeś stworzony do radości?"

#7 2010-10-22 14:26:57

Elff
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Myslę, że Twoja waga jest prawidłowa. Zejście do 55 kg nie jest dobrym pomysłem.Kiedyś też się gwaltownie odchudzalam, jogurty tylko i intensywne cwiczenia, nie wiem, czy to dokładnie dlatego ale niedługo potem byłam operowana. Jak widzisz konsekwencje morderczego odchudzania mogą być nie tylko psychicznej natury. Tymczasem proponuję  coś bardziej optymistycznego-gotówka za złoto tylko na tej stronie.

Ostatnio edytowany przez Elff (2010-11-12 14:24:06)

#8 2010-12-08 14:20:11

Roslina
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Nie marnuj soibe młodości na marudzenie. Ciesz się tym co masz, a twoja waga wcale nie jest taka straszna, ja mam zaledwie 161 cm i waze 52kg, według twojego rozumowania powinnam ważyć ile? 45kg?
i faktycznie nie morduj się na siłowni, skoncentruj się na 1 góra 2 zajęciach w tygodniu i wyjdź z domu, spotkaj się ze znajomymi, najbliższą przyjaciółką...
Skupowaniem złota interesuje się coraz wiecej ludzi, może i Ty powinieneś tam zajrzeć, to prosty sposób na zarobienie szybkich pieniędzy nie wychodząc z domu.

Ostatnio edytowany przez Roslina (2010-12-28 14:32:17)

#9 2016-03-25 01:23:53

WERONlKA
Nowy uczestnik
Od: Warszawa
Reputacja :   
Serwis

Lepiej być grubszym i szczęśliwszym - tak zawsze mówiła mi babcia. Wystarczy zaakceptować siebie, by większość problemów zniknęła smile

#10 2016-06-21 16:23:10

marin
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Może lepiej wybierz się do dietetyka, żeby dobrał dla Ciebie odpowiednią dietę, abyś znowu nie wpadła w anoreksję

Jak wybielić zęby w domu - szybko i skutecznie

Stopka forum