Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-01-06 12:03:06

blue
Administrator
Zarejestrowany: 2006-12-27
Posty: 5927
Reputacja :   128 

Aktywność fizyczna - sposób na zdrowie i tuszę

Aktywność fizyczna - sposób na zdrowie i tuszę

Od najmłodszych lat powinniśmy dbać o niezbędną dawkę ćwiczeń i ruchu, bo dzięki nim zachowamy zdrowie i smukłą sylwetkę. Nawet wtedy, a niejednokrotnie szczególnie wówczas, gdy cierpimy na jakieś schorzenia, ruch i ćwiczenia mogą wręcz przyczynić się do poprawy zdrowia i uchronić przed nadwagą lub otyłością, częstymi przyczynami różnych schorzeń.

Przed podjęciem treningu lub uprawianiem ruchu dobrze jest skonsultować się z lekarzem.
Gdy jesteśmy aktywni fizycznie, nasz organizm jest lepiej dotleniony, serce pracuje sprawniej, stawy i kości stają się mocniejsze, nie mamy kłopotu ze snem i możemy zgubić zbędne kilogramy. I odwrotnie, gdy brak nam gimnastyki i ruchu, może to grozić nadwagą bądź otyłością. A te z kolei mogą przyczynić się do rozwoju tak poważnych schorzeń jak choroby gastryczne, krążeniowe, zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów czy osteoporoza. Co więc ćwiczyć, aby zachować dobrą formę?


ĆWICZENIA AEROBOWE (TLENOWE)

To aktywność, która przyspiesza oddech i bicie serca, dzięki czemu do mięśni i narządów ciała dociera więcej utlenionej krwi. Ćwiczenia aerobowe to spacer, jazda na rowerze, pływanie, jogging. Poprawiają one pracę układu oddechowego, krwionośnego, wyrównują poziom cholesterolu, stabilizują masę kostną, obniżają ciśnienie i redukują tkankę tłuszczową.

Najprostszą formą ćwiczeń aerobowych, i to dla każdego, jest spacer W chorobie stawów krótkie, ale regularne spacery, także z psem pomogą ci „rozruszać" kości. Maszeruj również, gdy masz osteoporozę - pomoże ci to utrzymać stabilną masę i gęstość kości, także gdy chcesz wykonywać ćwiczenia oddechowe, zwłaszcza gdy masz problemy z krążeniem. Osoby całkowicie zdrowe mogą nie tylko spacerować, ale nawet uprawiać jogging.

Godnym polecenia sportem jest pływanie, które nie obciąża kręgosłupa i stawów, a wzmacniasz układ krążenia i płuca. Pływaj, zwłaszcza gdy masz nadwagę. W wodzie możesz także wykonywać gimnastykę. Aqua aerobic odciąża stawy i kręgosłup, usprawnia układ krążenia i oddechowy oraz zmniejsza wagę ciała. Warto jeździć na rowerze. Jeśli jednak pracujesz w pozycji siedzącej i zgarbionej, możesz jeździć sporadycznie.


ĆWICZENIA SIŁOWE (OPOROWE)

Są wskazane dla każdego, ale stopień ich trudności należy dostosować do wieku, stanu zdrowia i sprawności fizycznej. Istnieją różne sposoby na te ćwiczenia: wolne obciążenia (hantlami), maszyny obciążające, gimnastyka zdrowotna. W połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi pomagają one zmienić tkankę tłuszczową w mięśnie. Osoba szczupła może nabrać masy mięśniowej, otyła zgubić kilka kilogramów, a słaba i wątła nabrać sił.
Regularne treningi usprawnią układ krążenia, zapobiegną osteoporozie, uregulują poziom cholesterolu.


ĆWICZENIA GIĘTKOŚCI

Polegają na delikatnym rozciąganiu, które zwiększa zakres ruchu w stawach. Mogą być wykonywane jako seria różnych ćwiczeń gimnastycznych albo w ramach większego programu -joga lub tai-chi. Mają korzystny wpływ na układ oddechowy i krążenia, a także kostno-stawowy.


CO WYBRAĆ W KLUBIE FITNESS?

Ćwiczenia aerobowe w siłowni to rower stacjonarny, bieżnia, stepper. Trening na stepperze przypomina wchodzenie po schodach. Wzmacnia nogi i pośladki, ale, niestety, i obciąża stawy kolanowe, więc jeśli masz z nimi kłopoty, wybierz przyrząd eliptyczny. Ćwiczenia na nim to bieg z ręcznym wspomaganiem - pracują przy nim też górne części ciała, co odciąża stawy i kręgosłup. Trening na rowerku zalecany jest nawet osobom, które cierpią na osteoporozę czy dolegliwości stawowe.
Gdy chcesz szybko schudnąć, wybierz bieżnię. Jeśli jednak coś ci dolega lub masz dużą nadwagę, wolno ci po niej jedynie chodzić, aby odciążyć stawy.


Anna Zabłocka
Konsultacja:
Monika Janiszewska i Tomasz Mazur
Wyższa Szkota Edukacji w Sporcie w Warszawie


170cm wink
http://straznik.dieta.pl/show.php/usmieszki.png_3misio.png_86_72.6_66.png
nowy start 14 października - nie ma zmiłuj...

Offline

 

#2 2015-07-09 23:39:34

Katarzynka88
Nowy uczestnik
Zarejestrowany: 2015-07-09
Posty: 1
Reputacja :   

Re: Aktywność fizyczna - sposób na zdrowie i tuszę

do tych ćwiczeń polecam kilka porad http://chudzianka.pl/6-kolejnych-sposobow-na-to-by-odchudzanie-stalo-sie-latwiejsze/ znajdziesz tam 6 najlepszych porad przydatnych w odchudzaniu i dbaniu o sylwetkę na co dzień, jeśli zastosujesz się do części tych zaleceń, nie tylko szybciej schudniesz, schudniesz też na stałe

Offline

 

#3 2015-12-03 19:04:07

Pani Rynkowa
Nowy uczestnik
Zarejestrowany: 2015-12-03
Posty: 3
Reputacja :   

Re: Aktywność fizyczna - sposób na zdrowie i tuszę

ja ćwiczyłąm z Chodakowską skalpel, widziałam efekty po miesiącu już, z tym że tam ćwiczy się min. 3x w tyg po 40minut...

Offline

 

#4 2016-10-13 23:17:33

bounty
Nowy uczestnik
Zarejestrowany: 2016-10-13
Posty: 20
Reputacja :   

Re: Aktywność fizyczna - sposób na zdrowie i tuszę

Ruch to zdrowie. Uważam, że każda aktywność się liczy big_smile

Ostatnio edytowany przez bounty (2016-10-13 23:17:48)


Afrykańskie Mango - jak schudnąć

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB 1.2.14
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

stat4u

 Reklama: Dieta24.org  Dieta kapuściana  Dieta grejpfrutowa  Psycholog rodzinny  Dieta 1000 kalorii