Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#16 2007-04-29 23:35:06

smarty
Plażowicz ekspert
Reputacja :   19 

Re: Styczność z bulimia i anoreksją

ja znam dziewczyne z bulimi, to ktos z mojej rodziny, dla mnie najgorsze bylo to ze trwoala to prawie rok zanim sie przyznala i nikt z nas nie zauwarzyl, nie moglam sobie wybaczyc, leczenie trwalo dlugo, byl psychaitra i leki. po roku mowial ze jest dobrze lae jeszcze jej sie zdarza od czasu do czasu ,terz po kilku latach rozmawialam z nia ostatnio i mowi ze to juz przeszlosc ale to nie jest cos o czym mozna zapomniec ze zawsze to bedzie gdzis w niej, teraz stara  sie utrzymywac sylwetke przez spora aktywnosc fizyczna

http://www.fit.pl/kalkulatory/straznik_wagi/63/86/59/obrazek_05.png/tlo_09.png

#17 2007-11-23 12:05:07

saszka
Nowy uczestnik
Reputacja :   

bulimia,anoreksja..?ciężko powiedzieć.niemniej samego ED'a [zaburzenia w odżwianiu]miało juz kilka z moich znajomych.nie wiem dokładnie jak źle z nimi było ale z tego co było widac-nie było dobrze.głodówki ,które owocowały potwornym zapachem soków zołądkowych  z ust..oddawaniem kanepek [kromka ciemniego chleba z cieniutkim plasterkiem  chudej wędliny]potem juz nawet jabłek...katowały sie joggingiem i basenem.kilkaktornie w ciagu dnia.
sama tez kiedys wpadłam w wir odchudzania.pewnego lata jadłam b.mało bo..tak wyszło.ciepło,duzo zajęć,wyjazdów,zaczęłam nawet troche palić.kiedy zauwazyłam jak szybko trace na wadzxe strasznie mi sie to podobało.wiec kontynuowałam taki sposób zycia.otrzeźwiałam bo uwadze mamy i bólach brzucha.nie trwało to długo ale miało miejsce.
naszczescie teraz nie łatwo jest mnie ogłupić reklamą czy gazetą smile

http://www.phenforum.com/ticker/img,50,83,0,kg,65,62,55,/weight.png

#18 2007-11-26 14:17:55

sugar
Nowy uczestnik
Od: Warszawa
Reputacja :   

ED, bulimia atypowa, czy jakkolwiek to nazwać... W okresach obniżonej samooceny-> kompulsywne objadanie się, wyrzuty sumienia, wymuszanie wymiotów lub głodówki...
No niestety całkiem niedawno przechodziłam, szczęśliwie to opanowałam,ale boję się że za jakiś czas wychynie na mnie jak demon z szafy...

http://straznik.dieta.pl/show.php/balony.png_silacz.png_73_69_63.png

#19 2007-11-29 23:18:33

Danceminator
Plażowicz 1. poziomu
Reputacja :   

Mnie najprawdopodobniej od Anoreksji uratował taniec...
swego czasu w liceum sie strasznie zawzięłam i chudłam chudłam ćwiczyłam , chudłam...
wzbudzałam zachwyt koleżanek, ale przekroczyłam barierę 44 kilo (162 wzrostu) i... na kursie tańca nie potrafiłam zatrzymać się w obrocie... nie miałam siły...
i wtedy powiedziałam basta! - to jest ta cienka czerwona linia...
potem przez wiele lat jakoś tam w miarę wyglądałam wink 47 kilo to taka norma była wink

czasem może do 50 ale i tak było wporzo (jak patrzę z perspektywy) nie mniej jednak ograniczałam się mocno...
Kiedyś przeczytałam artykuł o bulimii...
i stwierdziłam ze to coś dla mnie
i ze nie muszę już słuchać ciotek i innych, ze nic nie jem, ze - jeszcze tego spróbuj, jeszcze tamgtego...
no i owszem.. byłam na urodzinach imieninach... jadłam i jak się objadłam to kibelek i dalej...
ale wcale nie chudłam...  i tak obżerałam się i zwracałam itp...
no i w końcu dorobiłam się słabych zębów i ostrej nadkwasoty... - ból żołądka...
no i rzuciłam to.... stwierdziłam, że jak jestem głupia i sama sobie szkodzę to będę gruba...
ale na szczęście sporo ćwiczeń i pracy jakoś mnie odratowało... więc byłam sobie chudzielcem potem znowu...

Potem jeszcze były rózne inne historie z tyciem i chudnięciem, ale to już inna kwestia....

od czasu do czasu czuję reperkusje swojej głupoty, ale... na szczęście mają aspirynę dojelitową...
no i dieta SB zdaje się, ze będzie dla mnie zbawienna ;D

http://straznik.dieta.pl/show.php/kwiatuszki.png_samochodzik.png_65_60_53.png

#20 2008-01-11 16:23:22

tosia_to_ja
Plażowicz 3. poziomu
Od: Wrocław
Reputacja :   

Mam kolezanke ktora jakis czas temu przechodziła przez anoreksje(wtedy jeszcze jej nie znałam).Widziałam jej zdjecia z tego strasznego okresu,wygladała okropnie-wazyła niewiele ponad 40 kg,a włosy-wypadły jej prawie całkowicie.Teraz jest juz zdrowa ale włosy nie odrosły juz takie jak kiedys.Straszna choroba.

http://www.suwaczek.pl/cache/ffd00c0b9d.png

#21 2018-03-22 08:52:31

aleks77
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Anoreksja to jest najgorsza choroba jaka może być
http://www.blondefantasy.co.uk

Ostatnio edytowany przez aleks77 (2018-04-18 19:38:23)

#22 2018-03-23 11:27:43

reddded456
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Ja tej choroby to zawsze bardzo się obawiałem

#23 2018-03-28 06:06:16

kamil987
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Ale tak naprawdę ilu polaków zna chorych ludzi na anoreksję

#24 2018-04-06 13:17:42

Karina
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Miałam kiedyś w klasie koleżankę , która chorowała na bulimię. W ciągu miesiąca strasznie schudła i znikała w oczach... najgorsze jest to , że wszyscy widzieli ten problem tylko nie ona i jej rodzice....niestety jak odeszła ze szkoły nie wiem co się dalej z nią działo

Chcesz dowiedzieć się dlaczego Depilacja vectus Gdańsk jest skuteczna? Zapraszam

#25 2018-04-08 22:53:07

metaflorka
Nowy uczestnik
Od: Warszawa
Reputacja :   
Serwis

znam osobę, której udało się wyjść z anoreksji po bardzo długiej walce o każdy kolejny dzień. Nikomu nie życzę zachorowania na anoreksję czy bulimię.
Bardzo ważne, by rodzice pilnowali swoich dzieci, zwłaszcza córek, aby nie odchudzały się nadmiernie, bo szybko może się to przerodzić w chorobliwe odchudzanie i nawet doprowadzić do śmierci

Metaflorka spakuje kilogramy do worka smile
W odchudzaniu pomaga mi witamina C

#26 2018-04-12 16:26:23

Moneta
Nowy uczestnik
Reputacja :   

Kiedyś też byłam już na skraju, ale uświadomiła mnie moja rodzina co sie ze mną dzieję, ja sama tego nie widziałam i poszła w porę do psychologa. Może miałam po prostu trochę więcej szczęścia ale trzymam kciuki za wszystkich za wszystkich, którzy zmierzają się z takimi problemami!

Pozdrawiam smile

Stopka forum