Dieta South Beach - forum dyskusyjneSouth Beach

Forum dyskusyjne na temat diety south beach (plaż południa).

Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-07-04 18:04:54

Katrina82
Plażowicz 3. poziomu
Zarejestrowany: 2007-06-25
Posty: 130
Reputacja :   

Cynamon

Odkąd zdaliśmy sobie sprawę z roli, jaką przeciwutleniacze obecne w pokarmie odgrywają w spowalnianiu procesu sta¬rzenia oraz w zapobieganiu wielu przewlekłym chorobom, pod¬dawane są one licznym badaniom. Bogate w przeciwutlenia¬cze są warzywa i owoce, oliwki, orzechy i nasiona, kawa, kakao oraz zioła i przyprawy. Cynamon jest tak silnym przeciwutleniaczem, że gdy porównano go z pozostałymi sześcioma przy¬prawami o podobnym działaniu (anyżem, imbirem, lukrecją, miętą, gałką muszkatołową i wanilią) i trzema chemicznymi konserwantami, okazało się, że cynamon zapobiegał utle¬nianiu skuteczniej niż środki chemiczne i pozostałe przyprawy z wyjątkiem mięty.

Cynamon - czyli kora drzewa cynamonowego - jako przyprawa i lekarstwo ma długą historię. Cynamon ma właściwości antyseptyczne i może zahamować rozwój zarówno bakterii, jak i grzybów, łącznie z drożdżakami Candida, które są przyczyną drożdżycy. Jego wyjątkowe właściwości lecznicze wynikają z obecności olejków eterycznych zawierających aktywne składniki: aldehyd cynamonowy, octan cynamylu i alkohol cynamonowy oraz inne lotne substancje. Aldehyd cynamo¬nowy sprawia, że płytki krwi stają się mniej lepkie, co zapo¬biega powstawaniu zakrzepów. Upośledza też formowanie się kwasu arachidonowego, wykazując tym samym działanie przeciwzapalne.

Cynamon może być pomocny u osób z cukrzycą typu 2 (insulinoniezależną), gdyż usprawnia reakcję na insulinę oraz zwiększa zdolność komórek do wykorzystywania gluko¬zy, przez co normalizuje poziom cukru we krwi, Niedawno amerykańsko-pakistańskim badaniom poddano 60 ochotni¬ków ze zdiagnozowaną cukrzycą typu 2, którym nie podawano insuliny. Podzielono ich na sześć grup, Grupy pierwsza, druga i trzecia otrzymywały dzienną dawkę cynamonu w ilości, od¬powiednio, jednego, trzech i sześciu gramów, natomiast grupy czwarta, piąta i szósta przyjmowały placebo, Po 40 dniach odkryto, że u osób zażywających cynamon poziom cukru
zmniejszył się o 18-29 procent, trójglicerydów o 23-30 procent, cholesterolu LDL o 7-27 procent, a cholesterolu ogólnie o 12-26 procent, tymczasem żadnych znaczących zmian nie zarejestrowano w grupach przyjmujących placebo. Nawet najmniej¬sza, jednogramowa (ćwierć do pół łyżeczki) doza cynamonu przyniosła wyraźną poprawę, Kiedy codzienne racje cynamo¬nu przestały być podawane, poziom glukozy zaczął wzrastać, Stąd też konkluzja badaczy: włączenie cynamonu do diety chorych na cukrzycę typu 2 zredukuje czynniki ryzyka związane z cukrzycą i chorobami sercowo-naczyniowymi.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wooFiRx/weight.png
Nie jestem leniem, mam tylko zawyżone wymagania motywacyjne...

Offline

 

#2 2019-03-06 12:39:29

Robin
Nowy uczestnik
Zarejestrowany: 2019-03-06
Posty: 9
Reputacja :   

Re: Cynamon

W jakiej formie najlepiej spozywac cynamon na diecie? Bo oczywiscie suchy odpada tongue

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB 1.2.14
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

stat4u

 Reklama: Dieta24.org  Dieta kapuściana  Dieta grejpfrutowa  Psycholog rodzinny  Dieta 1000 kalorii